101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pacjenci starachowickiego szpitala będą leczeni nowoczesnym sprzętem

Data publikacji: 18.06.2019 07:25
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Podpisanie umowy na dofinansowanie sprzętu dla oddziału kardiologii. Na zdjęciu Andrzej Pruś   przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Marek Bogusławski  członek Zarządu Województwa Andrzej Bętkowski  marszałek województwa świętokrzyskiego Katarzyna Arent  dyrektor szpitala w Starachowicach Krzysztof Lipiec  poseł PiS Piotr Babicki  starosta starachowicki

Podpisanie umowy na dofinansowanie sprzętu dla oddziału kardiologii. Na zdjęciu Andrzej Pruś - przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Marek Bogusławski - członek Zarządu Województwa, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego, Katarzyna Arent - dyrektor szpitala w Starachowicach, Krzysztof Lipiec - poseł PiS, Piotr Babicki - starosta starachowicki
Starachowice. 18.06.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Sprzęt za milion trzysta tysięcy złotych trafi na starachowicką kardiologię. To wynik kolejnego rozstrzygnięcia dotacji w ramach RPO. Szpital dołoży do nowego sprzętu około stu tysięcy.

Marszałek Andrzej Bętkowski przypomniał, że choroby układu krążenia są bolączką naszych czasów, dlatego oddziały, które pomagają w ich leczeniu powinny mieć do dyspozycji sprzęt wysokiej jakości.

Marek Bogusławski, członek Zarządu Województwa mówił, że współcześnie najwięcej zgonów jest spowodowanych chorobami krążenia. Nowy sprzęt będzie służył ratowaniu ludzkiego życia, podniesie też jakość diagnostyki i leczenia. Chorym ułatwi dostęp do zabiegów medycznych.
Opieka kardiologiczna w szpitalu obejmuje zarówno mieszkańców powiatu starachowickiego, jak i skarżyskiego przypomniała dyrektor lecznicy Katarzyna Arent. Aby sprostać tym zadaniom, od lutego oddział powiększył się o dziesięć łóżek. Dodatkowy sprzęt wzbogaci posiadaną bazę, pozwoli też wymienić zużyte elementy na nowe.

Poseł Krzysztof Lipiec przypomniał, że jesteśmy świadkami ważnego wydarzenia. Jeszcze w ubiegłym roku projekt przepadł w biurokratycznej machinie urzędu marszałkowskiego, ale nowy Zarząd Województwa ponownie go przeanalizował i przeznaczył pieniądze na projekty z listy rezerwowej.

Zadania oddziału kardiologicznego po likwidacji Polsko-Amerykańskich Klinik Serca znacznie wzrosły. Pacjenci potrzebują opieki medycznej w tym zakresie, zgłaszają je parlamentarzystom podczas rozmów i spotkań. Dlatego doposażenie oddziału jest priorytetem działalności placówki. Poseł Krzysztof Lipiec przypomniał, że szpital w Starachowicach to jedna z najlepszych placówek w regionie.

Przewodniczący sejmiku województwa Andrzej Pruś zaznaczył, że projekt został ponownie rozpatrzony po zmianie władzy w województwie. Dzięki temu nadrabiane są zaległości w doposażeniu kardiologii Starachowicach. Zapowiedział też, że będzie zabiegał o kolejne środki dla Starachowic i tutejszej lecznicy.

Starosta Piotr Babicki podkreślił, że szpital cieszy się poparciem za strony władz samorządowych i parlamentarnych, a kardiologia jest jednym z priorytetów działalności szpitala. Nowy sprzęt trafił także do szpitala w Końskich.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution