101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W trosce o aktywność fizyczną. OSA powstaną w Starachowicach

Data publikacji: 18.06.2019 11:11
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Sędziszów. 03.06.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Trzy otwarte strefy aktywności powstaną w Starachowicach, dzięki dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dwa większe place sportowe zostaną zbudowane przy Szkole Podstawowej numer 11 i przy ulicy Sadowej. Mniejszy plac zabaw będzie się mieścił przy ulicy Radomskiej, obok kościoła pod wezwaniem Wszystkich Świętych.

W większych obiektach znajdą się siłownie i urządzenia pozwalające na ćwiczenia sprawnościowe, m.in.: huśtawki i trampolina ziemna. Zaplanowano także strefę relaksu, czyli stół do gry w szachy, do tenisa stołowego i ławki. Każda strefa będzie wyposażona w co najmniej jedno urządzenie dla osób z niepełnosprawnością. Teren przy Sadowej będzie miał nawierzchnię trawiastą, a ten przy SP 11 podkładkę bitumiczną. Uporządkowane zostanie także otoczenie stref aktywności, powstaną dojścia do siłowni i placu zabaw, będą ławeczki i kosze na śmieci.

Strefa aktywności przy ulicy Radomskiej powstanie na obecnie niewykorzystywanej działce. Zostanie ona odpowiednio przygotowana i wyrównana. Będzie tam siłownia plenerowa, stół do gry w warcaby i szachy, ławki i kosze. Planowane są nasadzenia krzewów ozdobnych.

Wartość całego projektu to 250 tysięcy złotych, połowę stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Gmina ogłosiła przetarg na ich wykonanie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution