101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Koniec Wiosny. Jedyny członek odchodzi

Data publikacji: 18.06.2019 13:06
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Konferencja SLD i Małgorzaty Marenin. Od lewej Małgorzata Marenin i Andrzej Szejna  lider świętokrzyskiego SLD

Konferencja SLD i Małgorzaty Marenin. Od lewej: Małgorzata Marenin i Andrzej Szejna - lider świętokrzyskiego SLD
Kielce. 18.06.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Koniec Wiosny Roberta Biedronia w województwie świętokrzyskim. Małgorzata Marenin, jedyny członek ugrupowania, oficjalnie złożyła rezygnację z członkostwa w partii.

Jak zapowiedziała, podczas wtorkowej konferencji prasowej na kieleckim Rynku, obecnie zamierza wraz z dotychczasowymi sympatykami ugrupowania założyć stowarzyszenie współpracujące z Sojuszem Lewicy Demokratycznej przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

- Moją decyzję podjęłam, ponieważ uważam, że należy dojrzeć do pewnych rozwiązań, które będą dobre nie tylko dla poszczególnych jednostek, ale także dla wszystkich Polek i Polaków. Przed nami wybory parlamentarne. Uważam, że środowiska lewicowe powinny się łączyć. Dlatego od dziś zaczynamy współpracować z lokalnymi strukturami Sojuszu Lewicy Demokratycznej - dodaje.

Jak zaznaczała, decyzję o wystąpieniu z Wiosny podjęła, ponieważ jest rozczarowana  dotychczasową polityką  partii.

- Obecna strategia, jaką prowadzi zarząd Wiosny przekonała mnie do tego, że głosy, które będą oddane na Wiosnę, przy założeniu, że ta wystartuje w wyborach do Sejmu i Senatu będą głosami straconymi. Ponadto od jakiegoś czasu obserwujemy znaczne rozczarowanie dotychczasowych wyborców.

Nie bez znaczenia na decyzję Małgorzaty Marenin było także zachowanie Roberta Biedronia, który w kampanii wyborczej obiecywał, że zrzeknie się mandatu europosła, jednak po wyborach zrezygnował z tego pomysłu.

- Decyzja Roberta Biedronia jest dla mnie mało etyczna. Przez takie zachowanie społeczeństwo traci zaufanie do polityków. Jeżeli to obiecał wyborcom powinien słowa dotrzymać. Na pewno jest to jedna z przyczyn mojej decyzji o wystąpieniu z Wiosny - dodaje.

Małgorzata Marenin pytana przez dziennikarzy, czy kolejna zmiana barw politycznych nie obniży jej wiarygodności, stwierdziła, że przez cały czas swojej aktywności politycznej jest wierna swoim wartościom, a także lojalna wobec osób, z którymi ściśle współpracuje.

Andrzej Szejna, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej podczas konferencji prasowej stwierdził, że celem Sojuszu jest łączenie wszystkich środowisk lewicowych przed nadchodzącymi wyborami.

- Intencją Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie jest rozbijanie jakiegokolwiek ugrupowania politycznego, ale zaproszenie partii i stowarzyszeń lewicowych do budowania wspólnego bloku, który będzie w stanie pokonać Prawo i Sprawiedliwość w jesiennych wyborach - zaznacza.

Dotychczas, oprócz Małgorzaty Marenin w województwie świętokrzyskim było około 150 sympatyków Wiosny Roberta Biedronia.

Konferencja SLD i Małgorzaty Marenin. Od lewej: Małgorzata Marenin i Andrzej Szejna - lider świętokrzyskiego SLDKielce. 18.06.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution