101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Specjalna mapa przestrzeże przed wypadkami

Data publikacji: 18.06.2019 13:39
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu od lewej nadkom. Kamil Tokarski  rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach Elżbieta Pryciak  specjalista ds. pozyskiwania funduszy pomocowych Wydziału Komunikacji Społecznej  i Prezydialnego KWP w Kielcach i nadkom. Tomasz Janik  naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach

Na zdjęciu (od lewej): nadkom. Kamil Tokarski - rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Elżbieta Pryciak - specjalista ds. pozyskiwania funduszy pomocowych Wydziału Komunikacji Społecznej i Prezydialnego KWP w Kielcach i nadkom. Tomasz Janik - naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach
Kielce. 18.06.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Od środy, 19 czerwca wszyscy mieszkańcy województwa świętokrzyskiego będą mogli korzystać z internetowej mapy, na której zostaną oznaczone miejsca, gdzie w czasie wakacji doszło do śmiertelnego wypadku drogowego.

Prezentacja internetowej, wakacyjnej mapy, na której będą znajdowały się informacje o śmiertelnych wypadkach drogowychKielce. 18.06.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Aplikacja będzie dostępna na stronach Komendy Głównej Policji oraz komend wojewódzkich i powiatowych - informuje Kamil Tokarski, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

- Każdy czarny punkt na mapie to ludzka tragedia. Nie cierpi jedynie rodzina osoby, która zmarła, ale wszyscy uczestnicy wypadku. Na mapę będziemy nanosić jedynie najtragiczniejsze w skutkach zdarzenia. Chcemy w ten sposób uświadomić mieszkańcom województwa jaka jest skala tego zjawiska - mówi Kamil Tokarski.

W aplikacji nie będzie żadnych opisów i informacji o wypadkach. Nawet jeżeli w zderzeniu zginie kilka osób, na mapie pojawi się tylko jeden punkt. Wydarzenia z poprzedniego dnia będą zaznaczane na czerwono. Potem zmienią kolor na czarny. Użytkownicy nie będą mogli wprowadzać żadnych danych na mapę. Wszystkie zmiany będą nanoszone przez policjantów. Aplikacja będzie aktualizowana do początku września.

Nadkomisarz Tomasz Janik, naczelnik wydziału ruchu drogowego informuje, że jest kilka błędów, najczęściej popełnianych przez kierowców. To nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, a także prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.

W czasie ubiegłorocznych wakacji, świętokrzyscy policjanci zatrzymali 770 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. W związku z tym, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach została zainaugurowana kampania „Reagując - Ratujesz”. Ma ona skłonić świadków do uniemożliwienia rozpoczęcia jazdy przez nietrzeźwych. W ubiegłym roku w wakacje, w Świętokrzyskiem doszło do 282 wypadków, w których rannych zostało 330 osób, a 37 zginęło.

Prezentacja internetowej, wakacyjnej mapy, na której będą znajdowały się informacje o śmiertelnych wypadkach drogowychKielce. 18.06.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution