101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Busko-Zdrój wyróżnione w prestiżowym konkursie

Data publikacji: 18.06.2019 15:46
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
BuskoZdrój wyróżnione w tegorocznym konkursie EDEN na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne w kategorii turystyka zdrowotna i wellness. Na zdjęciu drugi od prawej Robert Dąbal  prezes LOT Moc Ponidzia odbierał wyróżnienie dla BuskaZdroju.

Busko-Zdrój wyróżnione w tegorocznym konkursie EDEN na „Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne” w kategorii turystyka zdrowotna i wellness. Na zdjęciu (drugi od prawej): Robert Dąbal – prezes LOT Moc Ponidzia odbierał wyróżnienie dla Buska-Zdroju.
Warszawa. 17.06.2019 / Fot. Polska Agencja Turystyczna

Busko-Zdrój otrzymało jedno z trzech wyróżnień, które nadano w prestiżowym międzynarodowym konkursie European Destinations of Excellence. Jego przewodnim tematem była turystyka zdrowotna i wellnes.

To konkurs, w którym doceniane są unikalne, lecz w skali europejskiej nieodkryte jeszcze miejsca. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się w Warszawie.

Wyróżnienie dla Buska-Zdroju z rąk Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki oraz prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyka odebrała Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor biura Zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego oraz Robert Dąbal, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Moc Ponidzia.

- To wyróżnienie otrzymuje się za jakość, za przychylność, za to, że Busko-Zdrój przyciąga turystów, kuracjuszy przez cały rok. Staliśmy się Europejskim Produktem Turystycznym -  podkreśla Robert Dąbal.

Jak dodał, w Busku-Zdroju doskonale funkcjonuje połączenie samorządu z właścicielami hoteli, obiektów sanatoryjnych, ale i drobnych przedsiębiorców, którzy zajmują się działalnością turystyczną jak np. galerie, gospodarstwa agroturystyczne.

Małgorzata Donoch z Lokalnej Organizacji Turystycznej nie kryje zadowolenia, że Polska Organizacja Turystyczna, a zarazem Ministerstwo Sportu i Turystyki, dostrzegło trud, pracę i zaangażowanie wielu osób na rzecz promocji i rozwoju Buska-Zdroju.

- Staramy się nadążać za wszystkimi nowinkami. Za tym co atrakcyjne, niezbędne na miarę dzisiejszych czasów. Jednocześnie nadal promujemy produkty lokalne, tradycyjne. Wszystko to co jest bogactwem regionu - zaznacza Małgorzata Donoch.

Z kolei Waldemar Sikora, burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój podkreśla, że wyróżnienie to duża motywacja do dalszego działania, doskonalenia walorów turystycznych.

- Myślę, że ta nagroda w postaci promocji Buska-Zdroju poprzez realizowaną kampanię Polskiej Organizacji Turystycznej będzie procentowała i przyniesie efekty - zaznacza burmistrz.

W uzasadnieniu kapituły konkursowej czytamy, że „Busko-Zdrój położone jest w województwie świętokrzyskim. W promieniu 50 kilometrów od tej gminy uzdrowiskowej nie funkcjonuje żaden przemysł, a co za tym idzie jest tam naprawdę czyste powietrze. Do tego dochodzi łagodny klimat, największa liczba dni słonecznych w Polsce oraz naturalne źródła wód leczniczych. Największymi bogactwami Buska-Zdrój są woda siarczkowa, solanka jodkowa oraz borowina”.

Konkurs EDEN zainicjowany został w 2006 roku przez Komisję Europejską.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution