101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wojewoda zachęca do poznawania historii naszego regionu

Data publikacji: 18.06.2019 16:45
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Wojewoda Agata Wojtyszek

Wojewoda Agata Wojtyszek
Kielce. 21.02.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Mieszkańcy naszego województwa mogą wziąć udział w projekcie „Świętokrzyskie dla Europy”, którego organizatorem jest Urząd Wojewódzki. Aby w nim uczestniczyć należy zrobić zdjęcie miejscom pamięci, które znajdują się na terenie regionu, lokalnym bohaterom oraz terenom, które zmieniły swoje oblicze, dzięki przynależności Polski do Unii Europejskiej.

Jak informuje Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, celem konkursu jest kształtowanie wśród mieszkańców naszego regionu postaw patriotycznych oraz wzrost zainteresowania wydarzeniami historycznymi.

- Dzięki temu poznamy nasze województwo, ale przede wszystkim powstanie serwis informacyjny i interaktywna mapa, która będzie pokazywała wszystkim osobom odwiedzającym nasz region informacje na temat ważnych dla nas miejsc - mówi Agata Wojtyszek.

Zdjęcia można przesyłać do 26 września. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.swietokrzyskiedlaeuropy.pl. W ramach projektu w październiku w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się również seminarium naukowe ”Świętokrzyskie dla Europy - 15 lat Polski w UE”.

- Z kolei by uczcić odzyskanie przez nasz kraj nieodległości zaplanowano także Wielki Świętokrzyski Quiz Historyczny „Gramy dla Niepodległej” – dodaje wojewoda.

Przeprowadzony zostanie sukcesywnie we wszystkich świętokrzyskich powiatach, a rozpocznie się w połowie września.

- W quizie będą mogli wziąć udział uczniowie z klas siódmych i ósmych szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Taki quiz chcemy przeprowadzić w każdym powiecie. Składał się on będzie z 45 pytań. Pierwsza część dotyczyć będzie drogi naszej Ojczyzny do niepodległości, a druga naszego uczestnictwa w Unii Europejskiej - dodała wojewoda Agata Wojtyszek.

Natomiast finał quizu odbędzie się w październiku w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

W obu tych projektach do wygrania są nagrody rzeczowe, m.in. sprzęt multimedialny, tablety, aparaty cyfrowe i sprzęt audio.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution