101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kazimierz Mądzik: renomowane licea cieszą się dużym powodzeniem [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 19.06.2019 08:17
Autor: Marek Orkisz , Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kazimierz Mądzik świętokrzyski kurator oświaty

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty
Kielce. 19.06.2019 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Nikomu miejsca w szkołach średnich nie zabraknie - uspokaja świętokrzyski kurator oświaty odnosząc się do trwającego procesu rekrutacji. Z danych uzyskanych od szkół wynika, że czasami na jedno miejsce jest kilkudziesięciu chętnych.

Kazimierz Mądzik przypomina, że renomowane licea zawsze cieszyły się dużym powodzeniem. Tak jest również w tym roku. Ze względu na podwójny rocznik szkoły przygotowały dodatkowe klasy. Gość Radia Kielce zauważył jednak, że ze względu na sposób naboru, kiedy uczniowie mogą logować się do każdej szkoły - pojawiają się kosmiczne wyniki wskazujące, że o jedno miejsce w renomowanych liceach ubiega się kilkaset osób.

Jak dodaje kurator - ten system ma także plusy, ponieważ wszyscy uczniowie już w pierwszym naborze dostaną się do jakiejś szkoły.

Podsumowując mijający rok szkolny Kazimierz Mądzik zwrócił uwagę, że to był trudny czas. Z jednej strony wprowadzana jest reforma, uczniowie podstawówek piszą pierwszy egzamin na zakończenie nauki, a z drugiej strony - strajk nauczycieli. Miał on także wpływ na wyniki uzyskane przez uczniów.

Wakacje to czas remontów i przystosowania budynków do nowych wyzwań. Jednym z nich jest powrót szkolnych stołówek. Jak się okazuje katering nie spełnia oczekiwań, dlatego rząd przekazuje pieniądze na wyposażenie lub odnowienie szkolnych kuchni. Nasz region otrzymał na ten cel na razie milion 400 tysięcy złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution