101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Trudne rozmowy o wierze przy kominku

Data publikacji: 22.06.2019 08:03
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Jędrzejów. Rozmów o wierze przy kominku

Jędrzejów. „Rozmów o wierze przy kominku”
21.06.2019 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Rozważaniami na temat dogmatu Maryi Wniebowziętej zakończył się wiosenny cykl „Rozmów o wierze przy kominku”, które odbywały się w zabytkowych piwnicach klasztoru ojców cystersów w Jędrzejowie.

- Najmłodszy z dogmatów Maryjnych ogłoszony został w 1950 roku - przypomniał ojciec Jakub Zawadzki.

Jak powiedział - podczas jędrzejowskich rozmów kominkowych podjęto się trudnych tematów związanych z prawdami wiary, które są niepodważalne i zarazem bardzo ważne dla nauki Kościoła i wspólnoty katolickiej.

Ojciec Jakub Zawadzki zapowiedział wrześniowe spotkania przy kominku.

- Będą one dedykowane młodzieży, która ma przyjąć sakrament bierzmowania. Chodzi o to, aby pokazać młodym ludziom, że Kościół nie jest tylko instytucją, ale to oni, młodzi tworzą tę niezwykłą wspólnotę wiary - mówił ojciec Jakub.

Jak dodał - dzięki informacjom Radia Kielce, o spotkaniach w klasztorze dowiedzieli się nie tylko mieszkańcy Polski, ale również zagranicy i chcą, aby podobne rozważania organizować w ich miejscach zamieszkania.

Stali uczestnicy „Rozmów o wierze przy kominku” podziękowali ojcu Jakubowi oraz ojcu Janowi za zorganizowanie tego cyklu, podkreślając, że pobudził ich do częstych rozmyślań i rozważań na temat wiary, a także pomógł im odpowiedzieć na wiele trudnych pytań.

Podczas 8 wykładów ojciec Jakub Zawadzki oraz ojciec Jan Strumiłowski starali się odpowiedzieć na pytania: Kim Ona jest? i Kim On jest? w aspekcie Maryi i Jezusa Chrystusa. Dlatego analizowane były dogmaty Maryjne: Niepokalana, Dziewica, Matka, Wniebowzięta, a w kwestii Jezusa Chrystusa to, że był królem, kapłanem, oblubieńcem i prorokiem.

"Rozmowy o wierze przy kominku" w jędrzejowskim klasztorze cystersów odbywają się w zabytkowych piwnicach z epoki baroku, które udostępnione zostały dla zwiedzających w 2012 roku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution