101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Deska i wiosło ma wiele zastosowań. W Jędrzejowie rywalizowano w SUP

Data publikacji: 22.06.2019 19:06
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Dzień otwarty z deskami SUP

Dzień otwarty z deskami SUP
Jędrzejów. 22.06.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Tajniki wodnej dyscypliny sportowej SUP można było poznać nad zalewem w Jędrzejowie. SUP to skrót od Stand Up Paddleboard, czyli wodnej dyscypliny sportowej, gdzie przy użyciu dużej deski i wiosła można się zrelaksować, ścigać, surfować, albo wykorzystać ją jako matę do jogi, czy do fitnessu - informują organizatorzy II edycji Dnia Otwartego z deskami SUP Dawid Lis oraz Hubert Tobis.

Jak zapewniali, taki rodzaj pływania to prawdziwy trening, ponieważ pracują wtedy mięśnie całego organizmu. - To wszechstronny trening, dlatego warto wykorzystywać tę umiejętność - mówili organizatorzy.    

Swoich sił spróbowali m.in. Natalia, Lena i Tymek z Jędrzejowa. Jak powiedzieli, to doskonała zabawa, chociaż nie taka łatwa. Nie ukrywali, że w efekcie wielu prób utrzymania się na desce bardzo bolą ich ręce. Każdy próbował też opracować swoją metodę pływania na desce: na brzuchu, klęcząc, czy stojąc na obu nogach.

Zawodników obserwował Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa. Jak zaznaczył, taka propozycja spędzenia czasu na świeżym powietrzu pokazuje, że mieszkańcy Jędrzejowa potrzebują nowych wyzwań.

W ramach imprezy można było za darmo wypożyczyć sprzęt. Ponadto, prowadzone były zajęcia  z instruktorami i zawodnikami, konkursy z nagrodami i wyścig o puchar starosty jędrzejowskiego.

W niedzielę w ramach oficjalnego Otwarcia Lata nad Zalewem w Jędrzejowie w godz. 12.00-16.00 ponownie będzie można popływać na deskach SUP.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution