101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Całe rodziny na pikniku. Dzieci nie chciały wychodzić z wojskowych pojazdów

Data publikacji: 22.06.2019 19:41 / Data aktualizacji: 22.06.2019 21:32
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
22.06.2019 Kielce. Piknik militarny na Rynku

22.06.2019 Kielce. Piknik militarny na Rynku
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się piknik militarny z okazji 30-lecia powstania Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. W ramach imprezy, na scenie prezentowały się przedstawiciele klubu z kieleckiej jednostki, a gwiazdą pikniku był Reprezentacyjny Zespół Wojska Polskiego, który przygotował zarówno wojskowy, jak również rozrywkowy repertuar.

W ramach pikniku mieszkańcy mogli podziwiać między innymi pojazdy i sprzęt wojskowy, którym na co dzień posługują się żołnierze z Bukówki. Jak mówili mieszkańcy, atmosfera wydarzenia była bardzo rodzinna.

- Było wesoło, dzieci często nie chciały same wychodzić z samochodów wojskowych, bardzo im się podobaly. Wojskowe gadżety podobały się także dziewczynkom, zarówno tym starszym, jak i młodszym - przyznawały mieszkanki.

Zdaniem Szymona, który przyjechał do Kielc z Rybnika, atmosfera podczas pikniku, jak i święta stolicy województwa świętokrzyskiego była bardzo sympatyczna, także dzięki przyjemnej pogodzie.

- Byłem pod wrażeniem sprzętu saperskiego, prezentowanego na Rynku. Bardzo zaskoczyła mnie waga umundurowania, jakie saperzy muszą nosić, aby być skutecznie chronionym na polu walki - przyznaje.  

Jak powiedział major Andrzej Szostak z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, największe zainteresowanie budziły tradycyjnie wśród najmłodszych odwiedzających stoiska żołnierzy.

- Dzieci interesowały się przede wszystkim prezentowaną bronią oraz pojazdami. Najmłodsi zadawali wiele pytań, chętnie wchodzili do pojazdów wojskowych i robili sobie przy nich zdjęcia. Podczas całego pikniku panowała bardzo przyjemna atmosfera, dzięki czemu wspaniale się bawilismy - dodaje.

Podczas pikniku na Rynku można było oglądać wystawę tematyczną Narodowego Banku Polskiego: „Historia i tradycje CPdMZ oraz udział żołnierzy w misjach poza granicami kraju”. Na zakończenie pikniku militarnego wystąpił kielecki zespół Folya.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution