101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wystartowaliśmy z wakacyjną ramówką

Data publikacji: 23.06.2019 07:15 / Data aktualizacji: 24.06.2019 13:33
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Stacja Wakacje 24.06.2019. Paweł Solarz  Radio Kielce

Kielce. Stacja: Wakacje (24.06.2019). Paweł Solarz - Radio Kielce
Kielce. 24.06.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Podróże do krainy bajek polskich, czeskich, niemieckich, duńskich, czy rosyjskich. Plenerowe „Raporty Dnia”, festyny dla dzieci w różnych miejscowościach województwa, smaki świata, podróże do świętokrzyskich sanatoriów oraz „Wydarzenia, które pisały historię sportu” - to tylko niektóre propozycje, jakie przygotowaliśmy dla słuchaczy na tegoroczne wakacje.

Dziś w ogrodach Radia Kielce zaprezentowaliśmy naszą wakacyjną ramówkę.

Jak powiedział poseł Krzysztof Lipiec, przewodniczący świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, bardzo cenną inicjatywą jest wyście radia, poza mury swojej rozgłośni.

- Cieszę się, że Radio Kielce wychodzi do swoich słuchaczy. Myślę, że w kolejnych edycjach „Stacji: Wakacje” będzie ich jeszcze więcej. Cieszę się, że to jest takie żywe radio, żyjące problemami ludzi. To jest bardzo budujące - dodał Krzysztof Lipiec.

Pomysł realizowania programów na żywo na świeżym powietrzu docenia również Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówi, dobrym pomysłem jest również pozostawienie w wakacyjnej ramówce porad medycznych.

- Ta otwarta formuła bardzo wszystkim się podoba. Każdy słuchacz może przyjść do ogrodu Radia, zobaczyć jak realizowany jest program „na żywo”. Dobrze, że poruszane będą takie wakacyjne tematy, np. jak usunąć kleszcza, czy jak skutecznie udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej - dodał Krzysztof Słoń. 

Z kolei Andrzejowi Prusiowi, przewodniczącemu sejmiku województwa świętokrzyskiego przypadła do gustu audycja „Do wód… Historia świętokrzyskich sanatoriów”.

- Pokazywanie tych miejsc jest bardzo istotne, ponieważ nie wszyscy wiedzą i doceniają to, jakimi bogactwami dysponują uzdrowiska w Busku-Zdroju i Solcu   Zdroju, a już niedługo także w Kazimierzy Wielkiej. Mam nadzieję, że mieszkańcy naszego województwa dzięki waszym audycjom chętniej będą odwiedzali te kurorty - mówił Andrzej Pruś.

Podczas wakacji, w ramach plenerowego „Raportu Dnia” odwiedzimy wiele znanych i mniej znanych miast i miasteczek. Odwiedzimy m.in. Opatowiec, Kunów, Wiślicę, Bodzentyn, Koprzywnicę, Raków, Wąchock, Ćmielów i Chęciny. Jak mówi Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego, dzięki audycjom Radia Kielce jeszcze więcej osób usłyszy o urokliwych zakątkach naszego regionu.

- To bardzo pozytywny i pożyteczny akcent działalności Radia Kielce. Uważam, że nasz region na mapie Polski jest miejscem, który warto odwiedzać, bo obfituje w wiele atrakcji, które z pewnością należy poznać - powiedział Andrzej Bętkowski.

- Pomysł, by być bliżej ludzi i pokazywanie im naszych cudownych świętokrzyskich terenów uważam za strzał w dziesiątkę - powiedziała z kolei Dorota Koczwańska-Kalita, naczelnik kieleckiej delegatury IPN.

- Pokazywanie ludziom, gdzie warto zajrzeć, co zobaczyć i zwiedzić, to fenomenalny pomysł. Dodatkową zaletą jest to, że wiele waszych audycji będzie nadawane w plenerze. Tym lepiej, bo radio ma to do siebie, że lubi bawić dźwiękiem, odgłosami natury - dodała Dorota Koczwańska-Kalita. 

- To bardzo dobry pomysł - tak pułkownik Artur Barański, dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej ocenia naszą dopołudniową audycję „Stacja: Wakacje - bajkowe lato”, podczas której przypomnimy i przybliżymy m.in. Wilka i Zająca, Rumcajsa, Bolka i Lolka, Kopciuszka, czy Reksia.

- Wiele z tych bajek pamiętamy jak przez mgłę, dlatego teraz będzie doskonała okazja do odświeżenia swojej pamięci i sentymentalnego powrotu do czasów dzieciństwa. To były mądre bajki, które zawsze miały edukacyjne walory. Jak każdy, ja także mam swoją ulubioną bajkę, a jest nią ta „O wilku i siedmiu koźlątkach” braci Grimm - dodał pułkownik Artur Barański.

W soboty, podobnie jak w ubiegłym roku, zapraszamy Państwa na wakacyjne śniadania w ogrodzie Radia Kielce. Ze znanymi i lubianymi kucharzami z regionu będziemy przygotowywać pożywne i pyszne posiłki.

Z kolei w niedzielne przedpołudnia znane i cenione osoby z naszego regionu wcielą się w role prezenterów radiowych i będą proponować swoją muzykę. Swój udział w programie zapowiedzieli m.in. wokalista Janusz Radek i utytułowany szczypiornista Krzysztof Lijewski.

W wakacyjne niedziele odwiedzimy także różne miejscowości regionu świętokrzyskiego z bajkowymi festynami. Wśród atrakcji nie zabraknie spektaklów teatralnych dla dzieci, gier i konkursów oraz warsztatów teatralnych.

Jak mówi Robert Drobnich, dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, aktorzy z wielką chęcią włączyli się w tę inicjatywę naszej rozgłośni.

- Aktorzy z naszego teatru zaprezentują w plenerze przedstawienia. Chcemy tym samym uprzyjemnić wolny czas dzieciom i ich rodzinom. Również zachęcić do odwiedzenia nas i obejrzenia przygotowywanych spektakli tu na miejscu, w naszej siedzibie w Kielcach - dodał Robert Drobniuch. 

Podczas wakacji nie może też zabraknąć prognozy pogody. Codziennie przygotowywać ją będzie nasz realizator i pasjonat meteorologii, Marek Stefaniec. Będą także konkursy z nagrodami.

Słuchając nas w wakacje będą się mogli Państwo również przekonać, jakiej muzyki słuchają dziennikarze Radia Kielce. Przytoczymy przy okazji historie związane z poszczególnymi piosenkami, opowiemy o swoich zainteresowaniach i hobby.

WAKACJE Z RADIEM KIELCE

PONIEDZIAŁEK - ŚRODA: „Stacja: Wakacje - Smakuj Lato”, od godz. 9.10 do 12.00

Od poniedziałku do środy między 9.00-12.00 zabierzemy Państwa w podróż po kuchniach świata. Będą smaki Europy reprezentowane przez kuchnie: włoską, grecką i węgierską oraz Ameryki i Azji. Nie trzeba będzie ruszać się z domu, aby posmakować lata z różnych zakątków. Zaprezentujemy Państwu nie tylko najbardziej znane potrawy dla danych krajów, ale także historie ich powstania i ciekawostki z nimi związane.

Codziennie opowiemy też o tym, jak dbać o zdrowie dobierając odpowiednie okulary, buty, czy zabezpieczyć się przed atakami komarów. Poznamy wakacyjny savoir vivre, czyli jak ubrać się na plażę, czy wspólny posiłek.


PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: „Wydarzenia, które pisały historię sportu”, godz. 12.05

W 49 odcinkach przypomnimy pojedynki, rekordy i osoby, które na stałe wpisały się na karty kronik sportowych. Będzie także o wpadkach dopingowych, aferach korupcyjnych i tragediach, do jakich dochodziło na wielu sportowych arenach. Będziemy mówić o wybitnych mistrzach i zwykłych oszustach, wyżynach olimpijskiej rywalizacji, ale także o zawiści i niezdrowej konkurencji.


CZWARTEK - PIĄTEK: „Stacja: Wakacje - Bajkowe Lato”, od godz. 9.10 do 12.00

W wakacyjne czwartki i piątki odwiedzimy bajkowe krainy i przypomnimy ulubione bajki i filmy dla dzieci. Zajrzymy do studia filmowego w Moskwie, by sprawdzić czy „Wilk i Zając” nadal mają niewyrównane rachunki. Będziemy u Rumcajsa w rzaholeckim lesie, z J. Ch. Andersenem w Kopenhadze i Odensse oraz na Szlaku Baśni Braci Grimm w Niemczech. W Warszawie, Łodzi, Bielsku-Białej i Rzeszowie powspominamy najpopularniejsze bajki i dobranocki Bolka i Lolka, Reksia, Misia Uszatka, Pomysłowego Dobromira i wiele, wiele innych.

4-5.07 Bielsko-Biała

11-12.07 Rosja 

18-19.07 Warszawa 

25-26.07 Dania

1-2.08 Łódź  

8-9.08 Czechy

15-16.08 Rzeszów

22-23.08 Niemcy


SOBOTA: „Śniadanie w ogrodzie”, godz.9.10 - 10.00

Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy Państwa na wakacyjne, sobotnie śniadania w ogrodzie Radia Kielce. Ze znanymi i lubianymi kucharzami z regionu będziemy przygotowywać pożywne i pyszne śniadania. Pojawią się zarówno dania tradycyjne, jak i nowości. Nie zabraknie lokalnych produktów ekologicznych oraz opowieści i anegdot kulinarnych. Na każde ze śniadań zaprosimy po 10 słuchaczy, którzy osobiście będą mieli okazję spróbować smakołyków.


NIEDZIELA: „W nietypowej roli”, od godz. 11.05

Znane i cenione osoby z naszego regionu wcielą się w role prezenterów radiowych i będą proponować swoją muzykę. Udział w programie potwierdzili, m.in., Krzysztof Lijewski i Janusz Radek.


NIEDZIELA: „Do wód. Historia świętokrzyskich sanatoriów”, godz. 17.10

Od Marconiego, przez Bristol, Oblęgorek, Jasną, Górkę po Sanato, od Wojskowego Szpitala Sezonowego przez Krystynę, Włókniarza, Radka po Villę Zieloną. W wakacyjnym cyklu Ewa Okońska pokaże bogatą, prawie 200-letnią tradycję leczenia uzdrowiskowego w Busku-Zdroju i Solcu Zdroju oraz historię powstawania świętokrzyskich sanatoriów, ich twórców, zabytkowe budowle i wnętrza.


NIEDZIELA: „Muzyka, której słucham”, godz. 18.05

Jakiej muzyki słuchają dziennikarze Radia Kielce? Radiowcy przy okazji przytoczą historie związane z piosenkami, opowiedzą o swoich zainteresowaniach i hobby.


NIEDZIELA: Festyny „Bajkowe lato z Radiem Kielce 2019”, godz. 14.00

W wakacyjne niedziele odwiedzimy różne miejscowości regionu świętokrzyskiego z bajkowymi festynami. Wśród atrakcji spektakl teatralny dla dzieci, gry i konkursy, warsztaty teatralne. Dzieci wezmą udział w niepowtarzalnych balach przebierańców pod gołym niebem. Będą także zjeżdżalnie, stoiska zabaw, bańki mydlane czy wata cukrowa.


HARMONOGRAM FESTYNÓW:

7 LIPCA - JĘDRZEJÓW

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” - „Przygody Koziołka Matołka”

14 LIPCA - OPATÓW

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” - „Kapitan Porządek”

21 LIPCA - KOŃSKIE

Teatr Gry i Ludzie z Katowic - „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata”

28 LIPCA - STARACHOWICE

Teatr Gry i Ludzie z Katowic - „Morskie opowieści Kapitana Guliwera”

4 SIERPNIA - STASZÓW

Teatr Lalki i Aktora Maska Rzeszów - „Muzyczna Akademia Pana Kleksa”

11 SIERPNIA - BUSKO-ZDRÓJ

Teatr Lalki i Aktora Maska Rzeszów - „Muzyczna Akademia Pana Kleksa”

18 SIERPNIA - SKARŻYSKO-KAMIENNA

Teatr Kubika Szczecin - „Baśniowa podróż”

25 SIERPNIA - SKALBMIERZ

Teatr Kubika Szczecin - „Przygody Pirata Drabinki”

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution