101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Senatorowie wizytowali 10. brygadę. Żołnierze zebrali sporo pochwał

Data publikacji: 27.06.2019 15:51
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
27.06.2018 Kielce. Konferencja Wojsk Obrony Terytorialnej w związku z wizytą Senackiej Komisji Obrony

27.06.2018 Kielce. Konferencja Wojsk Obrony Terytorialnej w związku z wizytą Senackiej Komisji Obrony
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej docelowo będą stacjonować w czterech miejscach w regionie. Oprócz Kielc, będą to: Sandomierz, Ostrowiec i Czyżów. Te plany potwierdziła Senacka Komisja Obrony, która obradowała w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

- To było bardzo owocne i potrzebne spotkanie - podkreślił świętokrzyski senator Jarosław Rusiecki z PiS, przewodniczący komisji. - Będą tworzone nowe jednostki, zadbamy także o uzbrojenie i wyszkolenie żołnierzy. Wszystko to ma przygotować wojskowych do sytuacji kryzysowych, w których będą nieść pomoc potrzebującym - powiedział parlamentarzysta.

Senator Jarosław Rusiecki dodał, że wokół Wojsk Obrony Terytorialnej tworzy się wiele nieprawdziwych informacji. Członkowie komisji mają za zadanie je prostować. - Jedną z nich jest mit, że do WOT garną się bezrobotni. To nieprawda, ponad 70% żołnierzy to ludzie, którzy pracują na stałe lub mają inną formę zatrudnienia. Są to młode osoby. Najwięcej ochotników jest w wieku od 25 do 35 lat - powiedział parlamentarzysta.

Zastępca dowódcy WOT gen. bryg. Artur Dębczak pochwalił 10. Świętokrzyską Brygadę za dotychczasową pracę. - Dużo zostało już zrobione, a jeszcze sporo przed nami. Myślę, że pod dowództwem płk Artura Barańskiego wszystkie plany zostaną zakończone sukcesem - powiedział generał Artur Dębczak.

Dowódca 10. Brygady płk Artur Barański przyznał, że wraz ze swoimi podwładnymi bardzo stara się, aby wszystkie powierzone zadania były realizowane na jak najwyższym poziomie. - Sprawdzaliśmy swoje umiejętności miesiąc temu m.in. podczas akcji przeciwpowodziowej na Wiśle, gdzie wzmacnialiśmy wały. Chcemy nieść pomoc lokalnej społeczności - powiedział. Już 5 lipca przyjmujemy kolejnych żołnierzy - zapowiedział płk Artur Barański.

Senator Jan Dobrzyński powiedział, że bardzo dobrze ocenia pracę dowódców w WOT. - W mojej ocenie prawidłowo wykonują swoje zadania. Jestem spokojny o rozwój piątego rodzaju Sił Zbrojnych - stwierdził.

Z kolei senator Michał Potoczny przypomniał, że Prawo i Sprawiedliwość już wiele lat temu sygnalizowało potrzebę powstania tego rodzaju wojsk i był to jeden z głównych celów partii.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution