101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Krzysztof Lipiec: musimy dogonić kraje starej Unii pod względem wynagrodzeń

Data publikacji: 02.07.2019 08:31
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu Krzysztof Lipiec  poseł PiS

Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec - poseł PiS
Kielce. 02.07.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Konwencja programowa PiS w Katowicach zaowocuje przedstawieniem Polakom nowego politycznego projektu, z którym będziemy szli do wyborów - powiedział lider świętokrzyskiego PiS poseł Krzysztof Lipiec zapowiadając trzydniowe spotkanie na Śląsku.

- Chcemy pokazać nasz potencjał programowy. W konwencji uczestniczyć będą politycy i eksperci, którzy zaprezentują swoje uwagi i propozycje podczas 16 konferencji i 70 paneli. Będą to m. in. wnioski po spotkaniach z wyborcami.

Jak przypomniał gość Radia Kielce owocem spotkania w Katowicach 4 lata temu był program wyborczy Prawa i Sprawiedliwości, który został bardzo pozytywnie oceniony przez Polaków.  Otrzymaliśmy wotum zaufania i chcemy się rozliczyć ze złożonych obietnic.

Dyskusja w Katowicach ma przede wszystkim zaowocować nowym programem politycznym. Pytany o szczegóły stwierdził, że będzie to kontynuacja programów społecznych i zrównoważonego rozwoju kraju. Krzysztof Lipiec zauważył, że programy społeczne np. Rodzina 500 plus, nie tylko znacznie poprawiły sytuację materialną rodzin, ale także wpłynęły na rozwój gospodarczy.

Z kolei program zrównoważonego rozwoju ma wspomóc polskich przedsiębiorców oraz poszczególne regiony kraju. Oba te projekty muszą ze sobą ściśle korelować. Ich celem jest wzrost gospodarczy, a w konsekwencji wzrost zamożności obywateli. Musimy doprowadzić do tego, by dogonić kraje starej Europy pod względem wynagrodzeń - powiedział poseł.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution