101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kto nowym dyrektorem szpitala w Czerwonej Górze?

Data publikacji: 03.07.2019 14:28
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Czerwona Góra. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny

Czerwona Góra. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny
Czerwona Góra. 13.05.2019 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Pod koniec lipca Urząd Marszałkowski w Kielcach ogłosi konkurs na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze.

Jak informuje Marek Bogusławski, członek zarządu województwa odpowiedzialny za ochronę zdrowia, zarząd województwa świętokrzyskiego podjął decyzję o rozpoczęciu postępowań konkursowych.

- Radni sejmiku muszą powołać komisję oceniającą, a następnie ogłosimy konkursy na stanowiska dyrektorów w szpitalu w Czerwonej Górze, Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze oraz w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu. Sesja sejmiku odbędzie się 22 lipca i zapewne wtedy radni podejmą uchwałę w sprawie powołania komisji konkursowych w tych placówkach - wyjaśnia Marek Bogusławski.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Youssef Sleiman, czyli dotychczasowy dyrektor szpitala w Czerwonej Górze zastanawia się, czy w ogóle przystąpić do konkursu. Jego sześcioletnia kadencja kończy się 31 sierpnia.

Jak informowaliśmy, ogłoszenie konkursów konieczne będzie jeszcze w Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze, ponieważ dotychczasowy dyrektor w połowie maja odszedł na emeryturę oraz w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu. Z kierowania tą jednostką zrezygnował w kwietniu Michał Piast.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution