101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ruszyły prace remontowe nowej siedziby PCPR w Busku-Zdroju

Data publikacji: 03.07.2019 14:59
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Ruszyły prace remontowe nowej siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w BuskuZdroju

Ruszyły prace remontowe nowej siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju
Busko-Zdrój. 03.07.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku Zdroju zmieni siedzibę. Placówka, która obecnie mieści się przy alei Mickiewicza zostanie przeniesiona do budynku po dawnym internacie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ulicy Bohaterów Warszawy.

Ruszyły prace remontowe nowej siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie03.07.2019 / Fot. Andrzej Smulczyński

Jak informuje Andrzej Smulczyński - dyrektor PCPR, powodem takiej decyzji jest m.in. urządzanie hostelu przy działającym od 2017 roku Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Jak dodaje, obecnie trwa remont i adaptacja pomieszczeń budynku pod działalność placówki.

- Obecnie mieścimy się na drugim piętrze w budynku internatu Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych na powierzchni około 300 metrów kwadratowych. W nowej lokalizacji przy ulicy Bohaterów Warszawy będziemy mieli do dyspozycji powierzchnię dwukrotnie większą. Ponadto wszystkie pomieszczenia będą znajdować się na parterze, co będzie znacznym udogodnieniem m.in. dla osób niepełnosprawnych - mówi dyrektor.

Dorota Kowalczyk - kierownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej podkreśla, że co roku w powiecie buskim podejmowanych jest około tysiąca interwencji wobec osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Liczba ta ciągle rośnie - podkreśla kierownik ośrodka.

- Hostel będzie dysponował trzema pokojami, w których będzie można znaleźć schronienie maksymalnie do trzech miesięcy. Ponadto mieszkańcy będą mogli korzystać ze stałej profesjonalnej pomocy m.in: psychologicznej, pedagogicznej i prawnej - mówi Dorota Kowalczyk.

Prace remontowe mają się zakończyć w połowie sierpnia. Remont budynku został sfinansowany z budżetu powiatu, z kolei powstanie hostelu finansowane jest z dotacji unijnych.

To już czwarta zmiana lokalizacji buskiego PCPR. Początkowo placówka mieściła się w budynku Starostwa Powiatowego, następnie przy ulicy 1 maja, obecnie przy alei Mickiewicza.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution