101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Botoks królem zabiegów medycyny estetycznej

Data publikacji: 04.07.2019 15:07
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

 
Kielce / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Czy osoba w każdym wieku może się poddać zabiegom z zakresu medycyny estetycznej, które są obecnie najpopularniejsze i jakich najlepiej unikać latem? O tym rozmawialiśmy z dr Natalią Gołębiowską, lekarzem medycyny estetycznej.

- Pani doktor, czy każdy może skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Każdy. Wbrew ogólnie przyjętym opiniom medycyna estetyczna to nie jest tylko botoks, powiększanie ust, czy policzków. To też cała masa zabiegów, które służą profilaktyce przeciwstarzeniowej oraz poprawie jakości skóry. Są to też zabiegi, które mogą pomóc walczyć z defektami sylwetki, tak jak np. miejscowe otłuszczenia, czy cellulit.

- Czy są jakieś bezwzględne przeciwskazania do wykonywania takich zabiegów?   

Niestety tak. Medycyna estetyczna, to działka medycyny, która skierowana jest do osób zdrowych. Nie należy korzystać z tych zabiegów np. w czasie, kiedy jesteśmy w trakcie terapii przeciw nowotworowej. Dyskwalifikuje także okres infekcji. Z tych zabiegów nie powinny też korzystać osoby poniżej 18 roku życia.  

- Jakie zabiegi można wykonywać latem, a z jakich raczej zrezygnować?

Lato, to dobra pora, by zadbać o kondycję naszej skóry za pomocą mezoterapii. Opalanie się stanowi dla skóry stres, a opalenizna jest obroną skóry przed promieniowaniem słoneczny. Natomiast stosując mezoterapię, która zawiera koktajle witamin antyoksydantów redukujemy ten patologiczny proces, który się wówczas w tej skórze toczy. Wakacje, lato sprzyjają też zabiegom z użyciem toksyny botulinowej, czy wypełniacze. To zabiegi nie zależne od pory roku. Natomiast w trakcie lata nie wolno wykonywać zabiegów z użyciem lasera. Mogą one grozić hiperpigmentacjami, czyli przebarwieniami pozapalnymi.

- Które zabiegi obecnie cieszą się największym zainteresowaniem?

Królem zabiegów niezmiennie pozostaje toksyna botulinowa, czyli botoks. To zabieg bezpieczny, ale pod warunkiem, że wykonany przez odpowiednio przeszkoloną i wykwalifikowaną do tego osobę.

Całą rozmowę zamieściliśmy poniżej:

Część pierwsza:

Część druga:

 

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution