101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ta konwencja to burza mózgów [KOMENTARZE]

Data publikacji: 05.07.2019 19:57
Autor: Michał Kita , Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Katowice. Konwencja programowa PiS. Na zdjęciu od lewej marszałek Andrzej Bętkowski poseł Krzysztof Lipiec Andrzej Pruś  przewodniczący sejmiku województwa i Małgorzata Pruś

Katowice. Konwencja programowa PiS. Na zdjęciu (od lewej): marszałek Andrzej Bętkowski, poseł Krzysztof Lipiec, Andrzej Pruś - przewodniczący sejmiku województwa i Małgorzata Pruś
05.07.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

W Katowicach trwa konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy. Trzydniowe wydarzenie pod hasłem „Myśląc Polska 2019” odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W trakcie konwencji zaplanowano 16 sesji plenarnych i prawie 70 paneli specjalistycznych z udziałem ponad czterystu prelegentów.

W wydarzeniu biorą udział także reprezentanci regionu świętokrzyskiego. Jak podkreśla poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, konwencja to nie tylko dyskusja z ekspertami nad nowymi projektami, ale także istotne sprawozdanie z dokonań rząd w ciągu ostatnich czterech lat.

- Myślę, że ocena wyborców będzie pozytywna - mówił poseł Lipiec.

- Po tej konwencji niebawem przedstawimy Polsce i Polakom dobry program, polityczny. Jestem przekonany, że będzie to zwycięski program polityczny. Natomiast przez najbliższe trzy dni skupiamy się nad dyskusją o jak najlepszych rozwiązaniach dla Polski i Polaków. Temu właśnie służy ta konwencja programowa. Mam przekonanie, że będzie tak samo owocna jak ta, która miała miejsce cztery lata temu - powiedział.

Krzysztof Lipiec zaznacza, że piątkowe panele i sesje dyskusyjne zwłaszcza w temacie gospodarki już były niezwykle ciekawe i interesujące. Jak podkreśla, wypracowane tutaj rozwiązania przyczynią się do jeszcze większego rozwoju kraju.

Jak zaznacza, wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, z uwagi na pełnioną funkcję szczególnie bliskie będą dla niej sobotnie panele „Edukacja i sport. Nowa perspektywa”, a także debata poświęcona turystyce.

Katowice. Konwencja programowa PiS. Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister sportu05.07.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

- Jestem bardzo ciekawa także pozostałych debat, którym z pewnością będę się przysłuchiwała. Ta konwencja to burza mózgów, dzięki której wyklarują się nowe propozycje Prawa i Sprawiedliwości, po to, by następnie zaowocować programem, z którym pójdziemy do wyborów parlamentarnych. Udowodniliśmy, że wszystkie zakładane obietnice spełniamy, tak też będzie w przyszłości - dodaje.

Senator Krzysztof Słoń podkreśla, że jego pierwsze wrażenia z obecności podczas konwencji programowej są bardzo optymistyczne.

Katowice. Konwencja programowa PiS. Na zdjęciu: poseł Maria Zuba i senator Krzysztof Słoń05.07.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

- Jestem przekonany, że będą to niezwykle energetyczne trzy dni dla Polski i Polaków. Konwencja to także czas dyskusji, podsumowań tego co już było, a także tego, co przed nami. Cechą dobrego rządu jest to, że potrafi przegrupować siły i środki po to, aby osiągnąć jeszcze lepszy efekt swoich działań, to właśnie robimy podczas tego wydarzenia - zaznaczył.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co dzieje się w Katowicach. Ta konwencja już w tym momencie jest wydarzeniem, które będzie dla nas fundamentem, na którym będziemy mogli dalej budować swój program - stwierdził z kolei poseł Andrzej Kryj.

Katowice. Konwencja programowa PiS. Na zdjęciu: poseł Andrzej Kryj05.07.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

- Brałem udział m.in. w pierwszej sesji tematycznej otwierającej konwencję - odpowiedzialny rozwój i gospodarka dla ludzi. Szczególnie ciekawy dla mnie był wykład profesora Krzysztofa Rybińskiego, który dokonał oceny tego, co przez cztery lata udało nam się zrobić. Jednocześnie wskazał te obszary, z którymi musimy się jeszcze zmierzyć to m.in. demografia czy luka inwestycyjna - dodaje.

Jak zaznacza Andrzej Kryj, w pierwszym dniu konwencji również interesujący był panel dotyczący onkologii, w którym jednym z prelegentów był dr Stanisław Góźdź dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Senator Jarosław Rusiecki zaznacza, że konwencja programowa podsumowuje wszystkie aspekty życia gospodarczego, społecznego, kulturalnego, naukowego, a także kwestii bezpieczeństwa. Jak stwierdził, odbył się już jeden z paneli poświęconych wojskowości na którym, omówiono m.in. znaczenie i rolę wieloaspektowej modernizacji polskiej armii.

Katowice. Konwencja programowa PiS. Na zdjęciu: senator Jarosław Rusiecki05.07.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

- Jutro natomiast, pod nazwą „Niezwyciężona biało-czerwona” odbędzie się główny panel dotyczący tematyki obronności z udziałem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Zostanie tam przedstawiony m.in. referat dotyczący współczesnych wyzwań stojących przed Wojskiem Polskim, a także wystąpienie poświęcone cyberbezpieczeństwu - dodaje. 

W opinii poseł Marii Zuby, każdy dzień konwencji programowej będzie obfitował w ogrom niezwykle istotnych spotkań i dyskusji w niemal każdej dziedzinie życia.

- Jesteśmy tu po to, aby rzetelnie ocenić to, co już zrobiliśmy. A także pracować nad tym, co powinniśmy zrobić, aby nasza gospodarka rozwijała się jeszcze lepiej. Po drugie, abyśmy w szybkim tempie dogonili poziomem rozwoju Europę i świat. Po trzecie, aby zbudować dla przyszłych pokoleń miejsce na rozwój i pracę - podkreśliła. 

W konwencji programowej PiS bierze udział także marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. Jak zaznaczył, to wydarzenie jest okazją do tego, aby z podniesioną głową przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy mogli podsumować dotychczasowe osiągnięcia, oraz zaprezentować nowe propozycje.

Katowice. Konwencja programowa PiS. Na zdjęciu: Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego05.07.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

- Ta konwencja znów będzie tą burzą mózgów, która spowoduje, że Prawo i Sprawiedliwość złoży Polakom jeszcze lepszą ofertę przed jesiennym wyborami parlamentarnymi - stwierdził.

W sobotę podczas drugiego dnia konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości zaplanowano wystąpienia liderów Zjednoczonej Prawicy Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina. Ponadto, o godzinie 15.00 rozpoczną się wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego i byłej wicepremier, europoseł Beaty Szydło.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution