101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jak zachęcić młodych ludzi, aby nie wyjeżdżali z Kielc?

Data publikacji: 07.07.2019 08:20
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
05.04.2019 Kielce. Widok. Ulica Sienkiewicza

05.04.2019 Kielce. Widok. Ulica Sienkiewicza
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

„Młodzi dla Kielc - Kielce dla Młodych" - to hasło, które mogłoby przyświecać kompleksowemu programowi wsparcia dla młodych mieszkańców stolicy województwa świętokrzyskiego. O to apeluje do władz miasta radny Prawa i Sprawiedliwości Piotr Kisiel.

Chodzi między innymi o utworzenie polityki edukacyjnej, mieszkaniowej, czy kulturalnej, która byłaby skierowana do młodych mieszkańców Kielc. Najważniejszym efektem działań ma być sprawienie, by zachęcić ich, aby wiązali swoją przyszłość z Kielcami.

- Mając realny wpływ na kreowanie polityki miejskiej powinnyśmy stwarzać warunki młodym ludziom, by zechcieli w naszym mieście mieszkać, kształcić się i zakładać rodziny. By tak się stało należy przystąpić do opracowania i wdrożenia programu skupiającego się na wielu obszarach, które można będzie rozwijać i stopniowo wdrażać w mieście - przekonuje radny.  

Wśród propozycji jest między innymi przygotowanie działań mających na celu wspieranie zdobywania wiedzy i podnoszenia kwalifikacji przez młodych ludzi między innymi poprzez wspólne działania kieleckich szkół średnich oraz Kieleckiego Parku Technologicznego. 

- Dzięki temu można by wzbudzać u młodzieży przedsiębiorczość, pokazywać im możliwości, jakie daje instytucja przy zakładaniu firm. Powinno się kształcić młodzież chociażby w zakresie przygotowywania biznesplanów, korzystania i pozyskiwania środków zewnętrznych na założenie działalności - mówi Piotr Kisiel.

Jednak jak przekonuje radny, program powinien być zdecydowanie szerszy obejmować różne sfery.

- Konieczne jest wdrożenie przemyślanych działań, aby skutecznie rozwijać działalność kulturalną w mieście. Propozycje powinny być skierowane do młodszych odbiorców. Program mógłby obejmować także rozwój miejskiej oferty mieszkaniowej dla młodych ludzi - dodaje radny.

Według danych zamieszczonych w raporcie o stanie gminy w ubiegłym roku w Kielcach mieszkało nieco ponad 35 tys. mieszkańców poniżej 30 roku życia, co stanowi około 18 procent ogólnej liczby mieszkańców miasta.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution