101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Amerykańskie szkło i charakterystyczne świetliki będą na kieleckim dworcu

Data publikacji: 09.07.2019 14:16
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Modernizacja kieleckiego dworca PKS

Modernizacja kieleckiego dworca PKS
Kielce. 09.07.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rozpoczęła się budowa parkingu dla autobusów przy dawnym dworcu PKS. Natomiast sam spodek jest wzbogacany o kolejne elementy, na kopule rozpoczął się już montaż charakterystycznych świetlików, a w drodze do Polski jest też już szklana elewacja budynku.

Grzegorz Tomporowski, kierownik budowy dworca autobusowego informuje, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

- Weszliśmy już w drugi etap remontu, czyli odtwarzania budynku. Dolną kopułę mamy już pokrytą blachą miedzianą. W ciągu najbliższych dni rozpocznie się układanie blachy wokół świetlików, których instalacja już się rozpoczęła. W połowie przyszłego miesiąca ma się rozpocząć montaż szklanej elewacji - dodaje Grzegorz Tomporowski

Szklana elewacja zostanie sprowadzona ze Stanów Zjednoczonych. Nie będą to jednak zwyczajne szyby, szkło w zależności od potrzeb będzie zmieniać swoją barwę.

- Fasada ma powierzchnię około 700 metrów kwadratowych, zostanie wykonana z 500 tafli szkła. Barwę szyb będzie można ustalać dzięki aplikacji sterowników naściennych. Będzie to ciekawe rozwiązanie i funkcjonalne. Dzięki temu nie będzie konieczności użycia żaluzji w słoneczne dni - powiedział Tomporowski.

Ułożenie nowej elewacji oraz dachu ma zakończyć się do października. Następnie ekipy budowlane rozpoczną prace wykończeniowe wewnątrz obiektu. Na ukończeniu są już szyby windowe oraz konstrukcje do schodów ruchomych. Zakończono większość prac przy budowie nowych tuneli.

Tymczasem na zapleczu dworca rozpoczęła się już budowa parkingu dla autobusów. Na razie prowadzone są prace ziemne, które potrwają rok. Znajdzie się tam 80 miejsc parkingowych.

Modernizacja dworca ma potrwać do połowy 2020 roku. Remont wykonuje firma Budimex. Koszt inwestycji to prawie 69 milionów złotych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution