101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

To będzie ciekawa rywalizacja w PGE Vive

Data publikacji: 09.07.2019 14:33
Autor: Marek Cender / Kategoria: Sport
Komentarze
Andreas Wolff bramkarz PGE VIVE Kielce

Andreas Wolff, bramkarz PGE VIVE Kielce
Kielce. 03.07.2019 / Fot. Magdalena Blicharska / Radio Kielce

To może być naprawdę ciekawa rywalizacja. Reprezentant Niemiec kontra reprezentant Polski. Andreas Wolff kontra Mateusz Kornecki, który z nich na dłużej „zadomowi się” w bramce PGE Vive?

Obydwaj przenoszą się do Kielc z innych klubów. Występy w ekipie Talanta Dujszebajewa będą dla nich debiutem w żółto-biało-niebieskich barwach.

- To na pewno będzie ciekawe doświadczenie - mówi o rywalizacji z Korneckim Wolff. - Wiadomo, że każdy z nas chce być najlepszy. Myślę, że dzięki temu będziemy poznawali się z tygodnia na tydzień coraz lepiej i grali coraz lepiej. Będziemy grali obydwaj i wierzę, że to nas wzmocni - uważa Niemiec.

Przypomnijmy, Andreas Wolff przyszedł do PGE Vive z THW Kiel, a Mateusz Kornecki z zabrzańskiego Górnika. Zastąpili w Kielcach Władymira Cuparę i Filipa Ivicia.

Bertus Servaas uważa, że początki pracy obydwu bramkarzy mogą być trudne, a wynika to z braku zgrania z nowym dla nich zespołem.

- Najważniejsze jednak, żeby w najwyższej formie byli na wiosnę przyszłego roku, kiedy to rywalizacja o krajowe i europejskie  trofea wejdzie w decydującą fazę - dodaje prezes klubu, jednocześnie zaznaczając, że w pierwszą drużyną pozostaje młody trzeci bramkarz Miłosz Wałach. – Będzie dostawał swoje szanse w meczach ligowych. Wie, że ma o co walczyć - zaznacza Servaas.

Przygotowania do nowego sezonu piłkarze ręczni PGE Vive rozpoczną w poniedziałek 29 lipca.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution