101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dwóch kielczan w kadrze narodowej. Juszczenko ponownie trenerem Polaków

Data publikacji: 10.07.2019 11:00
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze
Mecz Polska  Turcja w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. Daniel Adamiec

Mecz Polska - Turcja w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. Daniel Adamiec
Kielce. 09.06.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Bartosz Gołębiewski i Daniel Adamiec z KKB RUSHH Kielce znaleźli się w dziesięcioosobowej kadrze narodowej seniorów, która wyjechała na szesnastodniowe zgrupowanie na Ukrainę. Trenerem polskich pięściarzy jest od kilku dni Ivan Juszczenko, który po sześciu miesiącach wrócił na to stanowisko.

Ivan Juszczenko w maju ubiegłego roku został szkoleniowcem w klubie KKB RUSHH, a w sierpniu rozpoczął pracę z kadrą narodową seniorów. Na listopadowych Mistrzostwach Unii Europejskiej w Valladolid, „biało – czerwoni” zdobyli pod jego wodzą trzy medale. W grudniu ukraiński trener został jednak zwolniony na wniosek ówczesnego prezes Polskiego Związku Bokserskiego Leszka Piotrowskiego. Zastąpił go Ireneusz Przywara.

– Na II Igrzyskach Europejskich w Mińsku jedynie Damian Durkacz nie przegrał pierwszej walki. Postawa naszych pięściarzy była rozczarowująca. Zarząd związku odwołał z funkcji trenera Ireneusza Przywarę, a w jego miejsce powołał Ivana Juszczenkę. Jestem przekonany, że z pożytkiem dla polskiego boksu olimpijskiego – powiedział kielczanin Grzegorz Nowaczek, który w maju zastąpił na stanowisku prezesa Polskiego Związku Bokserskiego Leszka Piotrowicza.

Kadrowicze trenują pod okiem nowego szkoleniowca w mieście Kołomyja na zachodzie Ukrainy. Pierwszym sprawdzianem dla wybrańców Ivana Juszczenki będzie mecz Polska - Bułgaria, który rozegrany zostanie w piątek 26 lipca w warszawskim hotelu Hilton.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution