101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zwolniona dyrektor otrzyma odszkodowanie

Data publikacji: 11.07.2019 11:31
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zwolniona z pracy dyrektor departamentu zdrowia w urzędzie marszałkowskim zawarła ugodę z byłym pracodawcą w sprawie sposobu rozwiązania umowy. To wynik postępowania toczącego się w Sądzie Rejonowym w Kielcach.

Anna Nocuń złożyła pozew przeciwko byłemu pracodawcy. Domagała się odszkodowania w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia.

- Obie strony spotkały się w Sadzie Rejonowym w Kielcach i zgodziły na negocjacje. Ostatecznie doszło do porozumienia - informuje sędzia Tomasz Durlej, rzecznik Sądu Rejonowego w Kielcach.

- Ugoda polega ona na tym, że stosunek pracy rozwiązuje się za porozumieniem stron. W terminie 7 dni pozwany ma wystawić powódce nowe świadectwo pracy z tą informacją. W terminie 14 dni od dnia uprawomocnienia się postanowienia o umorzeniu postępowania pozwany ma wypłacić powódce odszkodowanie w wysokości 19 tysięcy złotych. Powódka zrzeka się z wszelkich dalej idących roszczeń wobec pozwanego - informuje sędzia.

Anna Nocuń została odwołana z funkcji w styczniu tego roku. Marek Bogusławski, członek zarządu województwa świętokrzyskiego, który wręczył jej zwolnienie, tłumaczył wówczas, że decyzja podyktowana była odmienną koncepcją prowadzenia nadzoru nad placówkami służby zdrowia w regionie.

Zwolniona dyrektorka pełniła funkcję od 2015 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution