101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Grzegorz Schetyna nie spotkał się z mieszkańcami regionu

Data publikacji: 11.07.2019 12:40 / Data aktualizacji: 11.07.2019 15:18
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Członkowie sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej odwiedzili Kielce

Członkowie sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej odwiedzili Kielce
Kielce. 11.07.2019 / Fot. Patryk Chudzik / Radio Kielce

Rozmowy z wyborcami w kameralnym gronie i okazjonalne odbijanie krytyki. Działacze PO odwiedzili region. Członkowie sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej odwiedzili m. in. Jędrzejów, Busko-Zdrój, Kielce i Skarżysko-Kamienną.

Mimo zapowiedzi, przewodniczący PO Grzegorz Schetyna nie pojawił się w regionie świętokrzyskim, żeby razem ze sztabem spotkać się z mieszkańcami. Szef partii i świętokrzyski poseł nie znalazł czasu, ponieważ prowadzi rozmowy koalicyjne w Warszawie.

Poseł Joanna Mucha, która z grupą parlamentarzystów dotarła rano do Jędrzejowa tłumaczyła też, że Grzegorz Schetyna przygotowuje się do forum programowego PO. Jędrzejowianie przyjęli działaczy dość ciepło, ale nie brakowało też zarzutów. Mieli pretensje do Platformy Obywatelskiej m. in. o brak wsparcia dla przedsiębiorców i zbytnie krytykowanie religii. Zwracali też uwagę, że PO naśladuje pomysły Prawa i Sprawiedliwości.

Jędrzejów. Sztab wyborczy PO na spotkaniu z mieszkańcami. Na zdjęciu (od lewej): Adam Cyrański - poseł bezpartyjny, Michał Braun - radny Rady Miasta Kielce, Joanna Mucha - posłanka PO, Borys Budka - poseł PO i Monika Wielichowska - posłanka POJędrzejów. 11.07.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

- Wszyscy rzucili się na wieś, ponieważ PiS wspiera wsie, wy także, a przedsiębiorcy zostali z niczym. Nie są w tym momencie wspierani przez nikogo. Oprócz tego, bardzo dużo mówicie negatywnie o Kościele. Wiedzcie, że wśród waszych wyborców jest wiele osób głęboko wierzących, którzy nie życzą sobie takiego podchodzenia do kwestii religijności. Jeśli mówicie, że jesteście w to wciągani, to po prostu nie dajcie się wciągać. Nie podejmujcie dyskusji - mówił podczas spotkania jeden z mieszkańców Jędrzejowa.

Kilkunastu zwolenników Platformy Obywatelskiej przywitało przedstawicieli ugrupowania w Busku-Zdroju. Kuracjusze, którzy pojawili się na spotkaniu z politykami, pytali o plany Platformy na wypadek wygranej w zbliżających się wyborach. Podczas przemówienia usłyszeć można było wykrzyczane przez jednego z uczestników hasło „Precz z komuną”. Oburzyło to wiceprzewodniczącego partii, posła Borysa Budkę.

Busko-Zdrój. Sztab wyborczy PO na spotkaniu z mieszkańcami. Na zdjęciu (od lewej): Artur Gierada - poseł PO i Borys Budka - poseł POBusko-Zdrój / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Jak mówił parlamentarzysta, działania PO mają charakter przede wszystkim probiznesowy, a do partii komunistycznej, jego zdaniem, bliżej jest konkurencyjnemu Prawu i Sprawiedliwości. Borys Budka nie wspomniał, że to właśnie Platforma Obywatelska była w Koalicji Europejskiej z SLD, a teraz prowadzi rozmowy o ponownym zawiązaniu koalicji z partią skupiającą działaczy dawnej PZPR.

Kluczowe spotkanie w stolicy regionu, Kielcach, ograniczyło się do konferencji prasowej i chwili rozmów z mieszkańcami na placu Artystów. Borys Budka wspomniał m. in. o zapowiedzianym piątkowym wiecu w Warszawie. Na pytanie o wyniki rozmów koalicyjnych z PSL powstrzymał się przed komentarzem, stwierdzając, że tego typu rozmowy powinny być prowadzone za zamkniętymi drzwiami.

Członkowie sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej odwiedzili Kielce. Posłowie Marzena Okła-Drewnowicz (trzecia z prawej) i Artur Gierada (pierwszy z prawej)Kielce. 11.07.2019 / Fot. Patryk Chudzik / Radio Kielce

W Skarżysku Kamiennej politycy Platformy Obywatelskiej odwiedzili targowisko handlowe, gdzie rozmawiali z ostatnimi klientami, zamykanych już stoisk. Odwiedziny w regionie zakończyła krótka wizyta na starachowickim rynku.

Spotkanie z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej w StarachowicachStarachowice. 11.07.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Poseł Marzena Okła-Drewnowicz oceniła cały dzień, jako udany. Na pytanie o niską frekwencję zainteresowanych stwierdziła, że jest to typowe przy niezapowiedzianych spotkaniach z ludźmi.
W ostatniej chwili działacze zrezygnowali z wizyty w Galerii Handlowej „Skałka”, jak mówili, z powodu później pory. Ostatnie spotkanie w regionie zakończyło się około godziny 18.30.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution