101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

PiS ma program dla Polski

Data publikacji: 11.07.2019 13:53
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu Andrzej Pruś  przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Agnieszka Kuś  radna powiatu starachowickiego i Krzysztof Lipiec  poseł PiS

Na zdjęciu: Andrzej Pruś - przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Agnieszka Kuś - radna powiatu starachowickiego i Krzysztof Lipiec - poseł PiS
Starachowice. 11.07.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Zwiększenie dochodów Polaków, poprawa bezpieczeństwa obywateli i rozwój małych miejscowości - to założenia, które znajdą się w programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości.

- To były jedne z głównych tematów konwencji programowej partii w Katowicach. To była doskonała szkoła polityki - ocenia poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur PiS.

Parlamentarzysta podkreśla, że rząd ma program wyborczy i konsekwentnie go realizuje. Przykładem jest wprowadzenie, zapowiadanej w lutym pomocy dla osób niepełnosprawnych. Od października, do wszystkich dorosłych, którzy nie mogą samodzielnie funkcjonować, a ich dochód w rodzinie nie przekracza 1100 złotych będzie trafiać 500 złotych miesięcznie.

Zmiany odczują wszyscy pracownicy, ponieważ od 1 stycznia 2020 roku, najniższa płaca będzie wynosiła 2450 złotych, do tej kwoty nie będzie można wliczać dodatku za staż pracy, musi on być doliczany osobno.

Postanowieniem rządu, 85 milionów złotych trafi do Ochotniczych Straży Pożarnych na zadania statutowe, co poprawi bezpieczeństwo mieszkańców. Poseł Krzysztof Lipiec przypomniał, że do województwa świętokrzyskiego trafiło 14 wozów bojowych dla straży pożarnej i nowe samochody dla policji.

Andrzej Pruś podkreślił, że wiele zapisów, które pozostały po konwencji dotyczy Polski lokalnej. Jednym z założeń jest przenoszenie ważnych instytucji do mniejszych ośrodków, co pomoże w rozwoju małych i średnich miast. Przykładem jest budowa laboratorium Głównego Urzędu Miar w Kielcach. Jak zapowiedział przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego to nie jedyna inwestycja tego typu planowana w stolicy województwa.

- Ważnym postanowieniem konwencji jest udział młodych ludzi w życiu politycznym i społecznym. Po dwóch dniach od zakończenia konwencji powołana została Rada Konsultacyjna do Spraw Młodego Pokolenia. Istotną rolę ma odgrywać współpraca z samorządami, bo to gwarantuje zrównoważony rozwój gmin i pomaga władzy publicznej skutecznie funkcjonować - dodał Andrzej Pruś.

Radna powiatu starachowickiego Agnieszka Kuś przywołała słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który mówił, że dotychczasowa polityka skoncentrowana była na przywróceniu godności polskim rodzinom, a teraz czas na rozwój gospodarczy. Zdaniem radnej, w Starachowicach wciąż są obszary, które wymagają działań samorządowych. To na przykład budowa żłobka czy mieszkań dla młodych ludzi.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution