101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ścieżka rowerowa po remoncie niebezpieczna dla cyklistów?

Data publikacji: 11.07.2019 15:41
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
BuskoZdrój. Ścieżka rowerowa po renowacji nawierzchni

Busko-Zdrój. Ścieżka rowerowa po „renowacji” nawierzchni
Fot. Jacek Szostak /

Członkowie grupy Roller-Zdrój nie są zadowoleni z efektów naprawy kilku odcinków nawierzchni buskiej ścieżki rowerowej prowadzącej z Lasu Winiarskiego w kierunku Buska. Według nich, remont polegający na skropieniu pęknięć asfaltem i posypaniu ich kruszywem ograniczył możliwość korzystania ze ścieżki osobom poruszającym się na małych rowerkach, rowerach kolarskich, hulajnogach, deskorolkach, wrotkach i rolkach.

Jacek Szostak, prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ponidzie” mówi, że w efekcie na drodze w asfalcie wtopione są kamienie, które mogą być niebezpieczne i doprowadzić do wywrotki. Dodatkowo w upalne dni asfalt się topi i obkleja koła.

- Podczas tych wakacji chcieliśmy poprowadzić warsztaty rolkarskie dla dzieci, wykorzystując ścieżkę. Miejmy nadzieje, że może w tym roku nam się to uda - mówi Jacek Szostak.

Magdalena Kwiecień, członek klubu, a zarazem rodzic przyznaje, że ścieżka, bezwzględnie kwalifikuje się do kapitalnego remontu nawierzchni. Ubolewa, że obecnie dzieci z klubu nie mogą trenować.

Busko-Zdrój. Ścieżka rowerowa po „renowacji” nawierzchniFot. Jacek Szostak /

Bogdan Błaszczyk, radny Rady Miejskiej w Busku-Zdroju informuje, że wykonawca, który otrzymał zlecenie remontu kilku dróg gminnych, tę samą technologię zastosował na ścieżce rowerowo-pieszej. Przyznaje, że wykonawca nie zastosował technologii, która była opisana w specyfikacji. Gmina podjęła już działania w tej sprawie.

- Pogorszył się komfort, za który przepraszam wszystkich użytkowników, ale obecnie to wraca do normy - mówi.

Ścieżka rowerowa na trasie Busko - Wełecz - Kameduły - Busko ma około 19 kilometrów długości. Do użytku została oddana w 2009 roku. Kosztowała blisko 6 milionów złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution