101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Marszałek przyznał pieniądze na wsparcie osób z zaburzeniami psychicznymi

Data publikacji: 11.07.2019 18:00
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Kielce. 11.06.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Jednostki samorządu terytorialnego, ale także szpitale, czy prywatni przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie na utworzenie dziennych oddziałów psychiatrycznych w szpitalach, a także założenie hostelu dla osób wymagających wsparcia. Urząd marszałkowski w Kielcach ogłosił konkurs na dofinansowanie tych działań.

Jak informuje Renata Janik, wicemarszałek województwa, w sumie na ten cel przeznaczono 9,25 mln zł.

- O te pieniądze mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego, podmioty ekonomii społecznej, placówki lecznicze oraz przedsiębiorcy, działający w tym obszarze - mówi Renata Janik.
Dodaje, że podmioty ubiegające się o dofinansowanie będą mogły przeznaczyć otrzymane pieniądze m. in. na tworzenie dziennych oddziałów psychiatrycznych w szpitalach, albo mieszkań wspomaganych.

- Te środki dedykowane są tylko i wyłącznie osobom z zaburzeniami psychicznymi. Za przyznane dofinansowanie będzie można utworzyć oraz wesprzeć działalność już istniejących oddziałów dziennych psychiatrycznych, stworzyć hostele i kolejne w nich miejsca dla osób z problemami psychicznymi. Pieniądze będą mogły być wydatkowane także na tworzenie mieszkań wspomaganych, opiekę medyczną nad osobami niesamodzielnymi, czy na tzw. teleopiekę, czyli zakup opasek kontrolujących podstawowe czynności życiowe - wymienia Renata Janik.

Nabór wniosków rozpocznie się 12 sierpnia i potrwa do 6 września. Dokumenty należy składać w urzędzie marszałkowskim w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution