101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sportowy awans Bartosza Rymaniaka

Data publikacji: 11.07.2019 20:13
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze
Bartosz Rymaniak w barwach Piasta Gliwice

Bartosz Rymaniak w barwach Piasta Gliwice
Fot. Piast Gliwice

– Dla mnie jest to niewątpliwie sportowy awans – powiedział Bartosz Rymaniak, który podpisał dwuletni kontrakt z mistrzem Polski Piastem Gliwice. W umowie znalazł się zapis o możliwości jej przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. 29–letni obrońca przez ostatnie 3,5 roku występował w Koronie Kielce.

– Cieszę się, że udało się sfinalizować rozmowy transferowe. Mówiłem wcześniej, że chciałbym wyjechać za granicę, ale nie miałem zbyt konkretnych ofert. Jestem zadowolony, bo trafiłem do zespołu mistrza Polski, prowadzonego przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski. Dotychczas trenowałem indywidualnie, ale już w piątek zaczynam nadrabiać zaległości od okiem Waldemara Fornalika – powiedział były kapitan Korony.

W środę Piast rozpoczął rywalizację w Lidze Mistrzów. W pierwszym meczu pierwszej rundy eliminacji gliwiczanie zremisowali 1:1 na wyjeździe z BATE Borysów.

– Będę zgłoszony do rozgrywek europejskich, ale będę mógł wystąpić dopiero w kolejnej rundzie. Liczę na to, że do niej awansujemy i będę miał okazję na pucharowy debiut – dodał wychowanek Kani Gostyń.

Bartosz Rymaniak w barwach Zagłębia Lubin, Cracovii i Korony rozegrał 245 meczów w Ekstraklasie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution