101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Grzegorz Schetyna przyznaje się do błędu

Data publikacji: 12.07.2019 14:53
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu od lewej Barbara Nowacka  liderka Inicjatywy Polskiej Grzegorz Schetyna  lider PO Katarzyna Lubnauer  szefowa Nowoczesnej

Na zdjęciu (od lewej): Barbara Nowacka - liderka Inicjatywy Polskiej, Grzegorz Schetyna - lider PO, Katarzyna Lubnauer - szefowa Nowoczesnej
Warszawa. 12.07.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Według szefa PO, było nim podniesienie przez rząd PO-PSL wieku emerytalnego dla mężczyzn do 67 roku życia.

Przewodniczący partii mówił o tym w przemówieniu, otwierającym kongres programowy Koalicji Obywatelskiej. Schetyna skrytykował też PiS za wprowadzanie programów socjalnych.

Przewodniczący PO zapewnia, że wciąż możliwa jest koalicja wyborcza jego partii i PSL.

- Albo Koalicja Obywatelska, albo zjednoczona opozycja, albo PiS - nie ma trzeciej drogi, każdy kto podejmuje decyzje w sprawie startu w wyborach będzie musiał się z tym liczyć - stwierdził w rozmowie z dziennikarzami Grzegorz Schetyna.

Lider Platformy stwierdził, że to od PSL zależy, czy dołączy do szerokiej koalicji opozycyjnej przed wyborami parlamentarnymi. Jak zaznaczył Schetyna, cały czas prowadzi rozmowy z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem w sprawie wspólnego startu.

- Chciałbym, abyśmy kontynuowali tę pracę, tak jak w kampanii europejskiej, także z PSL, ale to będzie ich wybór. Będziemy rozmawiać jeszcze w przyszłym tygodniu. Ostateczną decyzję poznamy w środę, na Zarządzie Krajowym Platformy Obywatelskiej - zaznaczył Grzegorz Schetyna.

W opinii Marzeny Okły-Drewnowicz, świętokrzyskiej poseł PO, przewodniczący Schetyna podczas swojego wystąpienia zasygnalizował możliwość bardzo szerokiego politycznego porozumienia.

- Uważamy, że prawdziwa demokracja to różnorodność i miejsce, w którym każdy obywatel znajdzie dla siebie przestrzeń, w której czuje się dobrze. Właśnie taką wspólną Polskę chcemy budować - zaznacza posłanka.

Marzena Okła-Drewnowoicz podczas kongresu programowego Koalicji Obywatelskiej weźmie udział w panelu dotyczącym polityki senioralnej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution