101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Końskie piękności prezentują swoje wdzięki w Opatowcu

Data publikacji: 13.07.2019 18:56
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Opatowiec. 20. Jubileuszowy Świętokrzyski Młodzieżowy Championat Koni Małopolskich

Opatowiec. 20. Jubileuszowy Świętokrzyski Młodzieżowy Championat Koni Małopolskich
Opatowiec. 13.07.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

W Opatowcu w powiecie kazimierskim rozpoczął się Świętokrzyski Młodzieżowy Championat Koni Małopolskich. W tym roku jest to jubileuszowa, 20. edycja wydarzenia, podczas którego swój dorobek hodowlany prezentują hodowcy koni rasy małopolskiej z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, łódzkiego, podkarpackiego i śląskiego.

Jak informuje Przemysław Janowski, prezes Terenowego Koła Hodowców Koni, a zarazem syn Wojciecha Janowskiego, pomysłodawcy i ówczesnego organizatora tej imprezy w Opatowcu, to dwudniowa impreza szczególnej rangi. Konie poddawane są tzw. ocenie użytkowej.

- Sędziowie zwracają uwagę na to, w jaki sposób zwierzę się porusza, oceniają technikę skoku, jak reaguje na przeszkody, jego temperament, czy jest może agresywny i nerwowy - mówi Przemysław Janowski.

W niedzielę o godzinie 14.00 nastąpi oficjalne otwarcie championatu w Opatowcu. Potem wybrany zostanie SuperChampion 2019. Najpiękniejszy koń pokazu tradycyjnie otrzyma prestiżowy tytuł, a jego hodowca - puchar.

W programie niedzielnej imprezy nie zabraknie również tradycyjnego pokazu bryczek, zaprzęgów konnych, konkursu skoków przez przeszkody. Ponadto, zaplanowano pokaz ujeżdżania oraz sztuki jeździeckiej. Jak co roku nie zbraknie kiermaszu potraw regionalnych przygotowanego przez panie z koła gospodyń wiejskich. Będą także występy artystyczne dzieci i młodzieży.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution