101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Maturzyści sprawdzają swoje arkusze

Data publikacji: 15.07.2019 15:22
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Kielce. 06.05.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Ponad 300 tegorocznych maturzystów z regionu świętokrzyskiego poprosiło o wgląd w swoją pracę. Jak mówi Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, co roku wielu absolwentów chce sprawdzić, czy przypadkiem osoby oceniające pracę nie przeoczyły jakiegoś punktu lub dwóch.

- Jeżeli chodzi o województwo świętokrzyskie, mamy 307 wniosków o wgląd. Odbywają się one w naszym biurze w Kielcach, ale część maturzystów woli przyjechać do Łodzi - informuje dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Do tej pory 27 tegorocznych maturzystów uznało, że ich praca została oceniona zbyt surowo i złożyło wniosek o weryfikację sumy punktów. Danuta Zakrzewska zapewnia, że te wnioski zostaną w najbliższym czasie rozpatrzone, a prace ponownie będą sprawdzane. Dyrektor łódzkiej OKE przypomina, że maturzysta ma 6 miesięcy od momentu wydania świadectwa dojrzałości, by poprosić o wgląd w swój arkusz.

- Teraz jest największy rzut, jeżeli chodzi o te wnioski. Maturzyści ciągle liczą na znalezienie dodatkowych punktów, które pozwolą im dostać się na wymarzoną uczelnię. Po okresie rekrutacji wnioski o wgląd są sporadyczne - informuje Danuta Zakrzewska.

Każdy wgląd odbywa się w obecności pracownika Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, który pilnuje, by na arkuszu nic nie zmieniać. Absolwent może zrobić zdjęcie swojej pracy, żeby szczegółowo przeanalizować ją w później. W przypadku, gdy decyduje się wystąpić o weryfikację sumy punktów, jego pracę będzie sprawdzał inny egzaminator niż ten, który oceniał ją jako pierwszy.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution