101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Będzie referendum w sprawie budowy spalarni śmieci? Jest wniosek

Data publikacji: 15.07.2019 17:34
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Starachowiccy radni powołali komisję dotyczącą przeprowadzenia referendum w sprawie planowanej budowy spalarni śmieci. Wniosek złożyło Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie.

Jak informuje przewodniczący Rady Miasta Michał Walendzik, po wpłynięciu wniosku radni mieli miesiąc na zajęcie stanowiska w tej sprawie. Podczas poniedziałkowej, nadzwyczajnej sesji zapadła decyzja o powołaniu komisji, która sprawdzi wniosek od strony formalnej.

W skład komisji weszli Monika Nowak i Włodzimierz Orkisz z klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz Mariusz Konarski i Marcin Sowula z KWW Marka Materka. Ze strony Stowarzyszenia w komisji będzie pracować Maria Derra.

Zadaniem komisji będzie sprawdzenie, czy jest wystarczająca liczba podpisów pod wnioskiem i przygotowanie planu przeprowadzenia referendum.

Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie w ciągu dwóch miesięcy zebrało ponad 5 tysięcy podpisów. Mieszkańcy miasta zadeklarowali, że chcą się wypowiedzieć w sprawie planowanej budowy spalarni śmieci. Stowarzyszenie proponuje także, aby referendum przeprowadzić w dniu wyborów parlamentarnych, co miałoby zmniejszyć koszty.

Po analizie formalnej radni podejmą decyzję, czy referendum będzie przeprowadzone.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution