101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kazimierz Mądzik: każdy absolwent ma możliwość kontynuowania nauki

Data publikacji: 17.07.2019 08:01
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kazimierz Mądzik świętokrzyski kurator oświaty

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty
Kielce. 17.07.2019 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

- Dla nikogo miejsca w szkołach ponadgimnazjalnych w naszym regionie nie zabraknie - uspokaja świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik.

Komentując wyniki pierwszego naboru stwierdził, że zawsze jest tak, że jakaś część uczniów z powodu niewystarczającej liczby punktów nie dostaje się do wymarzonej szkoły.

W całym województwie na listach przyjętych zabrakło 1889 osób. Z drugiej strony jest jeszcze 2800 wolnych miejsc. To zestawienie pokazuje, że każdy absolwent podstawówki czy gimnazjum ma możliwość kontynuowania nauki.

Kurator zauważył, że część uczniów co roku ma problemy z dostaniem się do szkoły. Nie wynika to z podwójnego rocznika, ale z tego, że zwyczajnie brakuje im punktów do limitu określonego przez daną placówkę. Kolejna możliwość rekrutacji pojawia się przy drugim naborze. Na uczniów czekają wolne miejsca w kilkudziesięciu szkołach. Ponadto część osób dostała się do kilku placówek i będzie musiała zdecydować, gdzie faktycznie zamierza kontynuować naukę. Wówczas zwolnią się kolejne miejsca.

Komentując niewielkie jeszcze zainteresowanie nauką w szkołach branżowych Kazimierz Mądzik powiedział, że potrzeba czasu, aby uczniowie zauważyli korzyści płynące z szybkiego zdobycia zawodu. Zapotrzebowanie rynku pracy na fachowców jest bardzo duże - dodał kurator.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution