101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Park zamiast ugoru. Gmina Kunów dba o estetykę

Data publikacji: 17.07.2019 14:41
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kunów. Ulica Langiewicza. Miejsce w którym ma powstać park

Kunów. Ulica Langiewicza. Miejsce, w którym ma powstać park
Kunów. 17.07.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Zamiast porośniętych chwastami nieużytków - skwery. W ten sposób gmina Kunów chce upiększyć niezagospodarowane tereny. Pierwszą inwestycją będzie stworzenie parku przy ulicy Langiewicza. Około półhektarowa działka wkrótce zyska nowy wygląd, dzięki wnioskowi, który przygotowali członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kunowskiej.

Wiceprezes Małgorzata Kowalska wyjaśnia, że fundusze na park pochodzą z LGD „Krzemienny Krąg”. Miejsce będzie też monitorowane, aby inwestycja za niemal 189 tysięcy złotych nie została zniszczona.

- Ta inwestycja jest potrzebna nie tylko dzieciom i młodzieży, ale wszystkim mieszkańcom, jest też dobrze zlokalizowana, w tamtej okolicy mieszka dużo osób - mówi Małgorzata Kowalska.

W parku pojawią się nowe nasadzenia, będą to m.in. krzewy i drzewa: klony, kasztany, brzozy, graby, dęby i buki. W takim otoczeniu zainstalowane zostaną ławki, bujaki, huśtawki, piaskownica, drabinki ze zjeżdżalniami oraz urządzenia do wspinaczki. Teren zostanie częściowo utwardzony i oświetlony.
Realizacją projektu zajmie się gmina Kunów.

Jak informuje burmistrz Lech Łodej, w gminie nie brakuje zieleni i kwiatów, jednak są tereny, które nie wyglądają estetycznie. Włodarz miasta zastanawia się nad innymi rozwiązaniami, które mogłyby w przyszłości pojawić się w podobnych miejscach.

Kunów. Ulica Langiewicza. Miejsce, w którym ma powstać parkKunów. 17.07.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

- Czasami mamy problem, gdy warunki do rośnięcia trwa i chwastów są sprzyjające, wtedy ponosimy koszty, aby to wykosić. Myślimy o posianiu łąk kwietnych w takich miejscach - mówi Lech Łodej i dodaje, że na razie trwa analiza cenowa stworzenia takiej łąki.

Burmistrz nie wyklucza, że na próbę gmina mogłaby stworzyć takie miejsce i przyjrzeć się, jak funkcjonuje przez dłuższy czas i z jakimi kosztami się wiąże.

Park przy ulicy Langiewicza będzie gotowy jeszcze w tym roku.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution