101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Władze powiatu kieleckiego z nowym projektem dla uczniów

Data publikacji: 17.07.2019 15:00
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu Tomasz Pleban  wicestarosta kielecki

Na zdjęciu: Tomasz Pleban - wicestarosta kielecki
Kielce. 16.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Uczniowie szkół prowadzonych przez powiat kielecki będą mieli łatwiejszy start na rynku pracy. To dzięki projektowi i warsztatom, które w nowym roku szkolnym planują zorganizować władze powiatu.

Tomasz Pleban wicestarosta uważa, że dzięki projektowi młodzi ludzie nabędą wielu praktycznych umiejętności, przez co staną się bardziej atrakcyjni dla potencjalnych pracodawców.

- Ten projekt opiera się na różnorodnych zajęciach specjalistycznych. Będą one przygotowywały do egzaminu zawodowego, ale istotna jest też nauka języka angielskiego używanego w danej branży. Uczniowie będą mogli skorzystać z dodatkowych zajęć z matematyki, a specjaliści ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli przeprowadzą kursy na przykład dotyczące efektywności uczenia się - informuje Tomasz Pleban.

Krzysztof Łysak, zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli podkreśla, że oprócz umiejętności czysto zawodowych, młodzi ludzie będą mogli liczyć na praktyczne porady - jak pracować w grupie, jak efektywnie organizować czas, a także jak radzić sobie ze stresem. Zwłaszcza tej ostatniej umiejętności wielu uczniom brakuje.

- Widzimy to doskonale przy okazji realizowanych przez nas konkursów przedmiotowych, gdzie dobrze przygotowani uczniowie mają problemy z rozwiązywaniem zadań, bowiem nie radzą sobie ze stresem. Chcemy nauczyć młodych ludzi między innymi tego, jak kontrolować emocje, dzięki czemu łatwiej im będzie nie tylko pisać egzaminy, ale też na przykład występować publicznie - wyjaśnia Krzysztof Łysak.

Wartość projektu to prawie 3 miliony złotych. Zajęcia dla uczniów będą możliwe dzięki unijnemu dofinansowaniu. Jak mówi Tomasz Pleban, w najbliższym czasie starostwo podpisze w tej sprawie umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution