101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Pińczowie powstanie więcej miejsc do rekreacji

Data publikacji: 17.07.2019 15:27
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Budowa Parku Street Workout

Budowa Parku Street Workout
Pińczów. 17.07.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pińczowie rozpoczęła się budowa Parku Street Workout, który będzie się składał z urządzeń przystosowanych do ćwiczeń mięśni wraz z miejscem do wypoczynku, które ma zawierać sześć drewnianych leżaków i ławeczki.

To inwestycja, którą mieszkańcy Pińczowa poprali w ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Jej zakończenie planowane jest do października tego roku, a dofinansowanie wynosi 100 tysięcy złotych.

Inicjatorem projektu jest Stowarzyszenia Ziemia Pińczowska. Jego prezes Marta Łaskawiec informuje, że obecnie wykonawca przystąpił do pierwszego etapu prac, w skład którego wchodzi m.in. przygotowanie i utwardzenie terenu oraz budowa ścieżek spacerowych. Jak dodaje, głównym celem stowarzyszenia było uzupełnienie miejskiej infrastruktury sportowej o nowe obiekty, które cieszą się w Polsce coraz większą popularnością i zainteresowaniem młodzieży.

- Plac ma być dostosowany zarówno dla amatorów, którzy chcieliby spróbować swoich sił, jak i dla czynnych sportowców, którzy w swojej okolicy nie mają obiektu dostosowanego do ćwiczeń mięśni. Ponadto chcemy zachęcić młodzież, dorosłych, a nawet seniorów do uprawiania zdrowego trybu życia - mówi Marta Łaskawiec.

Z kolei Michał Ryk, członek stowarzyszenia zaznacza, że w ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego, jeszcze 6 projektów zostało pozytywnie ocenione przez mieszkańców, a ich budowa również ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

- To, m.in stworzenie miniboiska treningowego na Osiedlu Podgórze ze sztuczną nawierzchnią oraz przy Orliku na Grodzisku, placu zabaw i parku Parkour - urządzenia do ćwiczeń całego ciała, których nie znajdziemy jeszcze w tej części miasta. Dodatkowo zostanie utworzone miejsce do parkowania rowerów - mówi Michał Ryk.

W tym roku na liście wniosków w ramach budżetu obywatelskiego na karcie do głosowania znalazło się łącznie 9 projektów, w tym m.in. projekt pn. „Przebudowa ulicy Kluka w Pińczowie”, „Budowa Skateparku” czy „Renowacja boiska i remont szatni przy ulicy Targowej w Pińczowie”.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution