101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Prace przy budowie obwodnicy Morawicy nabrały tempa

Data publikacji: 17.07.2019 17:21
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Bilcza. Budowa obwodnicy Morawicy

Bilcza. Budowa obwodnicy Morawicy
Fot. GDDKiA

Są już widoczne pierwsze kroki w kierunku budowy obwodnicy Morawicy i prowadzącej do niej drogi krajowej nr 73. Jak informuje Paweł Kwiecień z firmy Mostostal, wykonawcy trasy, największe zmiany widać na wysokości Piasecznej Górki, gdzie trwają prace przygotowawcze.

- Rozpoczęła się budowa fundamentów kładki dla pieszych w Bilczy - w sąsiedztwie szkoły. Trzeba uważać na zwężenie drogi w tym miejscu, jadąc w kierunku Kielc. Za dwa tygodnie planowane jest zwożenie materiałów potrzebnych do budowy nawierzchni - mówi.

Nowy 5-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 73 od granicy Kielc do Brzezin będzie miał dwie jezdnie. Powstaną cztery skrzyżowania z sygnalizacją świetlną oraz drogi dojazdowe. W drugim etapie inwestycji trasa będzie biec po nowym śladzie. Wykonawca podczas budowy uwzględni mniej rygorystyczne normy dotyczące hałasu. W związku z tym będzie mniej ekranów akustycznych.

Mieszkańcy Morawicy zaznaczają, że zarówno droga dojazdowa, jak i sama obwodnica są miejscowości niezbędne. Jak mówią, pozwolą na odkorkowanie uciążliwego, jedynego dojazdu do miasta od strony Kielc. Równie kłopotliwy jest dojazd z Pińczowa, gdzie w godzinach szczytu w korkach trzeba stać nawet kilkanaście minut.

Drugi etap to budowa właściwej obwodnicy omijającej Morawicę od północy, aż do Woli Morawickiej. Docelowo cała trasa ma mieć ponad 8 km długości. Inwestycja ma być zakończona w pierwszej połowie 2022 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution