101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowy klub w kieleckiej radzie miasta. Ma wspierać prezydenta

Data publikacji: 18.07.2019 10:02 / Data aktualizacji: 18.07.2019 14:59
Autor: Robert Szumielewicz , Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Sesja Rady Miasta Kielce. Na zdjęciu Joanna Litwin i Jarosław Bukowski  radni Projektu Wspólne Kielce

Kielce. Sesja Rady Miasta Kielce. Na zdjęciu: Joanna Litwin i Jarosław Bukowski - radni Projektu Wspólne Kielce
Kielce. 18.07.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Bogdan Wenta z formalnym wsparciem zaledwie kilku radnych. Do przeszłości przeszedł proprezydencki klub Projekt Świętokrzyskie Bezpartyjni i Niezależni. Troje jego członków założyło nowy klub: „Projekt Wspólne Kielce”.

W jego skład weszli: Anna Kibortt, Joanna Litwin i Jarosław Bukowski. Przewodnicząca nowego składu Anna Kibortt zapowiada bliską współpracę z prezydentem miasta. Bogdana Wentę wspiera również większość przedstawicieli KO w radzie.

- Nic nie trwa wiecznie - tak mówi o zmianach przewodniczący Kamil Suchański. Przyznaje jednocześnie, że podział sił się zmienił i nie wyklucza zmian w prezydium. - Jeżeli taki wniosek trafi pod obrady to będziemy się nad nim pochylać. Podział sił jest inny. Radni mają prawo do zrzeszania się w kluby. Taki klub powstał to dobrze - powiedział.

Dariusz Kisiel, radny Prawa i Sprawiedliwości, pozytywnie ocenia powstanie nowego klubu. Jego zdaniem, doprowadzi to do równowagi sił w radzie miasta.

- Ta zmiana pozwoli na większą reprezentacje w prezydium. Głos tych radnych będzie teraz bardziej słyszalny. Da nam to przestrzeń do dalszych rozmówi i dyskusji - stwierdził Dariusz Kisiel.

Arkadiusz Kubiec z PO, zastępca prezydenta Kielc, liczy na dobrą współpracę z nowym klubem.

- Życzę wszystkiego dobrego pani Annie Kibortt, która będzie przewodniczyć nowemu klubowi. Mam nadzieję na bardzo dobrą współpracę między prezydentem, a nowym klubem - powiedział zastępca prezydenta.

Również Katarzyna Czech-Kruczek, radna Koalicji Obywatelskiej uważa, że powstanie nowego klubu wydaje się być naturalną decyzją.

- Biorąc pod uwagę rozbieżności jakie powstały w poprzednim klubie, trudno sobie wyobrazić, jak on miałby funkcjonować. Radni byli podzieleni w kluczowych kwestiach. Dobrze, że taki klub powstał - powiedziała Katarzyna Czech-Kruczek.

Kandydatem nowego klubu do prezydium rady ma być Jarosław Bukowski.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution