101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

To dla nich ukoronowanie ciężkiej pracy. Radcy prawni po uroczystym ślubowaniu

Data publikacji: 19.07.2019 18:37
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Ślubowanie radców prawnych

Kielce. Ślubowanie radców prawnych
19.07.2019 / Fot. Izabela Mortas / Radio Kielce

Prawie 30 radców prawnych, którzy przeszli aplikację w Okręgowej Izbie Adwokackiej w Kielcach złożyło w piątek uroczyste ślubowanie. Zarówno dla aplikantów, jak i ich mentorów była to wzruszająca i radosna chwila.

Helena Górniak, dziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych przyznała, że ślubowanie to ostatni etap przystąpienia do zawodu radcy prawnego.

- To takie ukoronowanie ciężkiej pracy. Radca prawny to piękny zawód zaufania publicznego, ale jego wykonywanie wymaga ogromnego taktu i przestrzegania etyki zawodowej. Obserwuje nas całe społeczeństwo i tak, jak nas widzi, tak też później ocenia - mówiła.

Młodym adeptom sztuki radcowskiej towarzyszyli rodzice, przyjaciele i rodzeństwo. Zadowoleni aplikanci przyznawali, że to dla nich niezwykle ważna chwila.

- To kulminacja gromadzonych przez lata emocji - mówiła Patrycja Skonieczna, starosta grupy aplikanckiej, która zdała tegoroczny egzamin.

- Wstępujemy w szeregi samorządu radcowskiego, co jest dla nas ogromnym zaszczytem, ale też wymagało od nas dużego nakładu pracy i poświęceń. Będziemy wykonywać zawód, który otwiera nas na ludzi i jest fantastycznym doświadczeniem. Żeby osiągnąć cel, musimy być bardzo uparci - powiedziała.

Plany młodych prawników okazały się różne. Niektórzy myślą o kontynuowaniu kariery naukowej, ale większość chciałaby założyć własną działalność i swoją pracą nieść pomoc innym ludziom.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution