101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Artur Gierada: prokuratura powinna wyjaśnić zachowanie radnej KO

Data publikacji: 23.07.2019 08:30 / Data aktualizacji: 23.07.2019 09:46
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Artur Gierada  poseł Platformy Obywatelskiej

Artur Gierada - poseł Platformy Obywatelskiej
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- Bardzo dobrze, że zawiadomienie w sprawie kieleckiej radnej Koalicji Obywatelskiej Katarzyny Zapały trafiło do prokuratury, bo to powinno rozwiać wszystkie wątpliwości - powiedział na naszej antenie poseł Artur Gierada, przewodniczący świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej.

Jak już informowaliśmy, chodzi o kontrowersyjne zachowanie radnej podczas ostatniej sesji Rady Miasta w sprawie działki przy ulicy Okrzei. Jej wartość szacowana jest na 2 miliony złotych, decyzją radnych miała zostać wydzierżawiona na 30 lat w trybie bezprzetargowym. Podczas kuluarowych rozmów okazało się, że nieruchomość miała trafić w posiadanie szwagra Katarzyny Zapały. Po tej informacji uchwała została zdjęta z porządku obrad, a przewodniczący rady Kamil Suchański skierował do Prokuratury Okręgowej wniosek o wyjaśnienie, czy lobbing radnej KO nie był naruszeniem prawa.

Poseł Artur Gierada powiedział, że od razu po otrzymaniu informacji medialnych o całej sytuacji, wystąpił o wyjaśnienia do radnej Zapały.

 - W takich przypadkach zawsze byłem i będę bardzo pryncypialny. Znam Katarzynę Zapałę jako bardzo uczciwą osobę i wiem, że chce, żeby prokuratura zajęła się tą sprawą. Urzędnicy też dla świętego spokoju stwierdzili, aby zbadała to prokuratura. My czekamy oczywiście na ostateczne wyniki - stwierdził.

Gość Radia Kielce pytany, czy wobec radnej Zapały będą wyciągnięte konsekwencje partyjne stwierdził, że na razie nie ma takiej potrzeby.

- Nie ma dzisiaj takich podstaw. Padły pewne oskarżenia ze strony jednego z radnych PiS, wersja radnej jest zupełnie inna, ale mamy niezależne organy, które - mam nadzieję - nie będą na to patrzyły politycznie i czekamy na rozstrzygnięcia - mówi poseł Gierada.

Sprawa kieleckiej radnej to nie jedyny problem Koalicji Obywatelskiej. Artur Gierada odniósł się także do rozpadu klubu Koalicji Obywatelskiej w sejmiku województwa po rezygnacji Grigora Szaginiana.

- Po czerwcowej rezygnacji zapewniał mnie, że zostanie w klubie, ale zmienił zdanie, bo jak usłyszałem, jest zmęczony. Pozostaje mi podziękować Grześkowi za dotychczasową pracę w Platformie. Teraz najbardziej chce się skoncentrować, na tym, aby dojść do tego, by PO odzyskała swoją świetność, bo tam w Ostrowcu mamy ogromny potencjał - dodał.

Artur Gierada pytany o skład list wyborczych świętokrzyskiej PO w jesiennych wyborach parlamentarnych powiedział, że na razie nie może podać personaliów, dopóki listy te nie zostaną zamknięte.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution