101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Konflikt związkowców MPK z miastem. Rozmowy są, do rozwiązań daleko

Data publikacji: 01.08.2019 12:01
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Spotkanie związkowców z MPK i władz Kielc. Druga z lewej Danuta Papaj trzeci z lewej Arkadiusz Kubiec  zastępcy prezydenta Kielc czwarty z lewej Konrad Trela  ZTM

Spotkanie związkowców z MPK i władz Kielc. Druga z lewej: Danuta Papaj, trzeci z lewej: Arkadiusz Kubiec - zastępcy prezydenta Kielc, czwarty z lewej: Konrad Trela - ZTM
Kielce. 01.08.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Kolejne rozmowy między związkowcami z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach, a władzami miasta zakończyły się bez konkretnych ustaleń. Jak informujemy, konflikt narastał od kilku tygodni, ale aktualnie obie strony deklarują chęć współpracy.

Związkowcy domagają się między innymi ponownego przeanalizowania zmian w rozkładach jazdy. Szczególnie problematyczne są niektóre linie na ostatnich kursach, które mają dłuższy czas przejazdu, niż w trakcie godzin szczytu, choć ruch na ulicach miasta jest wtedy znacznie mniejszy. Chodzi też o dostosowanie czasu przejazdów do warunków panujących na drogach. Zarząd Transportu Miejskiego dostał od miasta tydzień na przygotowanie planu zmian w spornych liniach.

Arkadiusz Kubiec, zastępca prezydenta Kielc jest zadowolony z przebiegu rozmów. Jak twierdzi, najważniejsze, że w ogóle do nich doszło, a obie strony pracują wspólnie nad rozwiązaniem problemów, związanych z komunikacją miejską.

Umiarkowanie zadowolony ze spotkania jest z kolei poseł Bogdan Latosiński, szef jednego ze związków działających w MPK. Jak mówi, poza powtórzeniem oczywistych punktów nie zostały postawione żadne ważne kroki. Zaznacza, że dalsze rozmowy uzależnione będą przede wszystkim od przywrócenia zlikwidowanych linii 15 i 17. Dodaje, że zamkniecie tych linii równa się stratom ze strony MPK, w wysokości nawet 350 tysięcy złotych miesięcznie.

Zdaniem zastępcy prezydenta miasta Danuty Papaj głównym problemem w relacji miasto - przewoźnik, jest brak odpowiedniej komunikacji. Jak dodaje, kolejne spotkania pomagają przede wszystkim ustalić punkty, na których powinien się skupić Zarząd Transportu Miejskiego.

Zadeklarowała również, że osobiście zaangażuje się w przyspieszenie prac nad postulowanymi przez MPK zmianami.

Miasto powołało zespół, który będzie stale współpracował z kieleckim przewoźnikiem. W jego skład wchodzą m. in.: Arkadiusz Kubiec, a także Barbara Damian i Zbigniew Michnicki reprezentujący ZTM.

Następne spotkanie stron odbędzie się 19 sierpnia.

Spotkanie związkowców z MPK z władzami Kielc. Na pierwszym planie Bogdan LatosińskiKielce. 01.08.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution