101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dlaczego uschły drzewa w Busku-Zdroju?

Data publikacji: 01.08.2019 12:54
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Skwer w BuskuZdroju pomiędzy ulicą Starkiewicza sanatorium Rafał i aleją Topolową

Skwer w Busku-Zdroju pomiędzy ulicą Starkiewicza, sanatorium Rafał, i aleją Topolową
Busko-Zdrój. 01.08.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Rzędy uschniętych drzew, krzewów i iglaków straszą mieszkańców i kuracjuszy w Busku-Zdroju. Rośliny, kilka miesięcy temu zostały posadzone pomiędzy ulicą Starkiewicza, sanatorium Rafał i aleją Topolową, ale projekt nowej zieleni w tym miejscu skończył się fiaskiem.

Przechodnie, zwracają uwagę, że cały teren jest zaniedbany i niewykoszony, a całość nie wpływa pozytywnie na wizerunek turystycznego miasta w środku sezonu. Mieszkańcy i kuracjusze pytają, czy to wina pogody, czy niechlujstwa służb odpowiedzialnych za zieleń.

Michał Maroński, zastępca burmistrza Buska-Zdroju informuje, że gmina zna problem. Jak podkreślił poinformowano o tym wykonawcę, a ten z kolei zobowiązał się, że w ramach gwarancji posadzi nowe rośliny.

- Ze względu na różnego rodzaju uwarunkowania, drzewka, które zostały posadzone przez wykonawcę nie przyjęły się, część zgniła. Problem monitorujemy na bieżąco. Nowe drzewa zostaną posadzone na jesieni – wyjaśnia zastępca burmistrza.

Sprawą zainteresowaliśmy radnych rady gminy w Busku-Zdroju. Według Magdaleny Koniecznej-Różyckiej, ten teren na pewno nie wzmocni marki miasta wśród przyjezdnych. - Dość długo stała tam woda i prawdopodobnie przez to drzewa uschły. Nie rozumiem jednak dlaczego teren nie jest wykoszony. Nie chcemy, aby gościom Busko kojarzyło się z uschniętymi i zgniłymi drzewami. Będziemy interweniować – zobowiązała się radna.

Podobnego zdania jest Marek Gręda. Radny rozumie, że woda, która stała tu po zimie miała zły wpływ na roślinność. Jednak jak zaznacza, w sytuacji kiedy już te drzewa uschły, należałoby je niezwłocznie usunąć. - Niepokoi mnie ten plac. Wygląda jakby tu nikt nigdy nic nie robił – podkreśla radny.

Zagospodarowanie skweru było drugim etapem prac, dużego projektu rewitalizacji, który w sumie objął 11 hektarów zieleni zlokalizowanych w mieście. W styczniu tego roku, skwer został oddany do użytku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution