101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online
Pokaż, że pamiętasz! 75. rocznica Powstania Warszawskiego

75. lat temu Warszawa rozpoczęła heroiczną walkę o wolność. Dzisiaj mamy możliwość powiedzieć prawdziwym bohaterom: „Dziękujemy! Jesteście dla nas bardzo ważni!”. Włącz się do akcji BohaterON.

Już nie tylko akcja pisania kartek i listów do Powstańców Warszawskich, ale także wyróżnienia dla osób, firm i instytucji działających na rzecz edukacji i promocji historii Polski XX wieku. 1 sierpnia ruszyła czwarta edycja ogólnopolskiej kampanii BohaterON - włącz historię!, w ramach której każdy może pokazać, że pamięta o uczestnikach walk o stolicę i docenia tych, którzy pielęgnują pamięć o wydarzeniach sprzed lat.

Pamięć - Edukacja - Pomoc - pod tym hasłem Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria z Wrocławia od 2016 roku realizują kampanię BohaterON. Akcja, której nazwa stanowi połączenie słów „bohater” i „ON” (ang. włączyć), z jednej strony ma na celu uhonorowanie Powstańców Warszawskich, a z drugiej - promocję historii Polski XX wieku. Sukces minionych edycji projektu, ponad pół miliona kartek wysłanych do bohaterów walk o stolicę, a także dwie wyjątkowe daty - 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - skłoniły organizatorów do rozszerzenia formuły kampanii o nowe działania.

Nagroda BohaterONy 2019 im. Powstańców Warszawskich

Nagroda ma za zadanie wyróżnienie osób, firm i instytucji, których aktywność w szczególny sposób promowała wiedzę o historii Polski z lat 1918-1989 oraz edukację historyczno-patriotyczną w 2018 roku. Laureatów w każdej z sześciu kategorii - instytucja, firma, nauczyciel, osoba publiczna, organizacja non profit i dziennikarz - wybierze Kapituła Nagrody złożona z przedstawicieli polskiego rządu, środowisk kombatanckich, historyków i ambasadorów kampanii BohaterON - włącz historię!. Na podstawie oddanych przez nią głosów zostaną przyznane Złote, Srebrne i Brązowe BohaterONy.

Udział w wyborze laureatów będą mieli również internauci, którzy w wyniku głosowania za pośrednictwem strony www.BohaterON.pl w każdej kategorii przyznają Złotego BohaterONa Publiczności.

Kandydata do nagrody może zgłosić każda pełnoletnia osoba - wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie kampanii i przesłać jego skan wraz ze zgodą kandydata na adres nagroda@bohateron.pl. Organizatorzy czekają na zgłoszenia od 1 do 30 sierpnia. Później, od 1 września do 2 października, będzie można zagłosować na nominowanych.

Kartki i listy, które łączą pokolenia

Już po raz czwarty każdy, kto chce uhonorować uczestników walk o stolicę, może to zrobić, wysyłając kartkę lub list w ramach trwającej od 1 sierpnia do 2 października akcji. W tym roku jednak nie znajdziemy bezpłatnych pocztówek w sieciach dystrybucji Partnerów - organizatorzy zachęcają do własnoręcznego wykonania kartki bądź napisania listu i przesłania na adres: Fundacja Sensoria, ul. Ołtaszyńska 7, 53-010 Wrocław.

Podobnie jak w poprzednich latach, istnieje możliwość napisania bezpłatnej pocztówki do Powstańca za pośrednictwem strony www.BohaterON.pl. Na e-kartce obowiązuje jednak limit 25 słów - tylu, ile maksymalnie można było zawrzeć w korespondencji wysyłanej pocztą polową podczas Powstania Warszawskiego. Wypełnione przez Internet pocztówki zostaną wydrukowane i po zakończeniu akcji - razem z nadesłanymi do siedziby Fundacji Sensoria kartkami i listami - przekazane adresatom w formie tradycyjnej. 

Info i fot.: materiały organizatora / Radio Kielce

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution