101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

"Z Maryją w mocy Bożego Ducha" - inauguracja Kieleckiej Pielgrzymki na Jasną Górę

Data publikacji: 05.08.2019 21:24
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Wiślica. 38. Kielecka Pielgrzymka na Jasną Górę

Wiślica. 38. Kielecka Pielgrzymka na Jasną Górę
Wiślica. 05.08.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Polowa msza święta przy bazylice kolegiackiej w Wiślicy koncelebrowana przez biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego zainaugurowała 38. Kielecką Pielgrzymkę na Jasną Górę. Jutro ponad tysiąc pątników wymaszeruje z Wiślicy – kolebki chrześcijaństwa do Częstochowy pod hasłem "Z Maryją w mocy Bożego Ducha".

W skierowanym do pielgrzymów słowie ordynariusz kielecki biskup Jan Piotrowski podkreślił, że to właśnie Maryja jest wzorem pielgrzymującego kościoła. Jak dodaje, podczas liczącej ponad 200 kilometrów trasy będą rozważane tzw. owoce Ducha Świętego, a więc uprzejmość, radość, serdeczność czy dobroć.

- Pielgrzymka nie wydeptuje ścieżek nikomu nie znanych. Idzie tymi, które są pewne i prowadzą do celu. Pielgrzymka nie może nikogo uwieść, ani zwieść, ale pomóc mu odkryć prawdę o swojej wierze, czasem doświadczonej trudami, zdradą, ale też ze świadomością, że to jest świadectwo wiary, by ukazać to piękno, które ewangelia, Chrystus rodzą w każdym człowieku - mówi biskup.

O tym, że jest to niesamowite przeżycie duchowe, nauka pokory, ale i powierzenie Bogu swoich intencji mówili w rozmowie z Radiem Kielce pątnicy.

- Chcemy pokazać nasze świadectwo wiary, uzyskać Boże błogosławieństwo, ale i pomodlić się o zdrowie dla siebie i dla członków rodziny, bo bez zdrowia niczego nie osiągniemy w życiu - podkreślali pielgrzymi podając powód swojej wędrówki.

Na szlak, pielgrzymi wyruszą w tym roku we wtorek wraz ze wchodem słońca w Dniu Przemienienia Pańskiego w 14 kolorowych grupach.

Na początek udadzą się do buskiej parafii Świętego Brata Alberta. Tu tradycyjnie zostanie odprawiona msza święta w intencji pielgrzymów. Zaplanowano też gorący posiłek przygotowany przez mieszkańców.

W Busku-Zdroju kolumna podzieli się na dwie duże grupy. Jedna pomaszeruje w stronę Pińczowa, druga w kierunku Chmielnika.

Pątnicy po trwającej tydzień wędrówce wejdą na Wały Jasnogórskie 13 sierpnia. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution