101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Solidarność” bez kandydata, ale ma faworyta w wyborach

Data publikacji: 06.08.2019 14:28
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Posiedzenie Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność. Na zdjęciu od lewej Bartłomiej Dorywalski  wicewojewoda świętokrzyski Piotr Wawrzyk  wiceminister spraw zagranicznych Małgorzata Gosiewska  Wicemarszałek sejmu RP Waldemar Bartosz  przewodniczący regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność

Posiedzenie Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność". Na zdjęciu od lewej: Bartłomiej Dorywalski - wicewojewoda świętokrzyski, Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznych, Małgorzata Gosiewska - Wicemarszałek sejmu RP, Waldemar Bartosz - przewodniczący regionu Świętokrzyskiego NSZZ “Solidarność”
Kielce. 06.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Świętokrzyska „Solidarność” nie wystawi swojego kandydata w jesiennych wyborach parlamentarnych - poinformował o tym podczas wtorkowego posiedzenia zarządu regionu przewodniczący Waldemar Bartosz.

Przewodniczący świętokrzyskiej „Solidarności” zaznaczył, że związkowcy będą popierać pewnych kandydatów przed jesiennymi wyborami, nie ujawnił jednak konkretnych nazwisk. Związkowcy  chcą także zachęcać mieszkańców do aktywnego udziału w głosowaniu.

Mimo że podczas posiedzenia przewodniczący nie zadeklarował kogo poprze „Solidarność”, w spotkaniu zarządu regionu wzięli udział  wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk oraz wicewojewoda świętokrzyski Bartłomiej Dorywalski.

Podczas rozmów dyskutowano między innymi o problemach, z jakimi zmagają się związkowcy w świętokrzyskich zakładach, prawach pracowniczych, polityce energetycznej, a także nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Sejmu zaznacza, że dyskusja ze związkowcami, mimo zgłaszanych przez nich problemów była owocna. Jak zaznaczyła, zamierza między innymi interweniować w sprawie trudnej sytuacji kieleckiej spółki Chemar Odlewnie, która w połowie lipca została objęta kuratelą Agencji Rozwoju Przemysłu.

- Z przewodniczącym Waldemarem Bartoszem znamy się od wielu lat, dlatego zobowiązałam się do pomocy i interwencji w sprawie kieleckiego zakładu. Pewne sprawy z Warszawy mogą wyglądać zupełnie inaczej. Dlatego dużym wsparciem w działaniach na rzecz lokalnych zakładów pracy powinni być przede wszystkim lokalni parlamentarzyści - dodaje.

Zdaniem Piotra Wawrzyka, spotkanie z zarządem regionu świętokrzyskiej „Solidarności” pokazuje, jak wiele należy jeszcze zrobić w kwestii poprawy sytuacji pracowników w regionie.

- Wiele z tych problemów to kwestie, z którymi będą się musieli zająć parlamentarzyści w przyszłej kadencji sejmu - dodaje.

Przypomnijmy wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk i wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski mają wystartować w jesiennych wyborach parlamentarnych z list Prawa i Sprawiedliwości.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution