101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

SLD, Wiosna i Razem nie wystartują jako koalicja

Data publikacji: 08.08.2019 19:45
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Od lewej Małgorzata Marenin i Andrzej Szejna  lider SLD w regionie świętokrzyskim

Od lewej: Małgorzata Marenin i Andrzej Szejna - lider SLD w regionie świętokrzyskim
Kielce. 08.08.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna i Partia Razem, nie wystartują w jesiennych wyborach jako koalicja. Partie lewicowe do wyborów parlamentarnych pójdą pod szyldem „Komitetu Wyborczego Lewica”.

Poinformował o tym, podczas konferencji na placu Artystów w Kielcach Andrzej Szejna przewodniczący świętokrzyskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jak zaznaczył, Komitet Wyborczy Lewica, jako komitet partyjny, będzie obowiązywał pięcioprocentowy próg wyborczy, a nie-8 procentowy, jak w przypadku koalicji.

- Dzięki temu nie powtórzy się sytuacja sprzed czterech lat, kiedy startując jako komitet koalicyjny nie przekroczyliśmy wymaganego progu ośmiu procent poparcia, uzyskując 7,5 procent głosów. Mogę dziś wszystkich wyborców zapewnić, że głos oddany na Lewicę nie jest głosem zmarnowanym. To głos, który będzie się liczył w parlamencie i przełoży się na mandaty - dodaje.

W miniony wtorek władze Sojuszu Lewicy Demokratycznej podjęły decyzję o zmianie oficjalnej skróconej nazwy partii z SLD na słowo „Lewica”. Powodem zmiany nazwy ugrupowania było zarejestrowanie komitetu wyborczego o tej samej nazwie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution