101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Piknik PiS w niezwykłych okolicznościach przyrody

Data publikacji: 09.08.2019 11:55 / Data aktualizacji: 11.08.2019 21:09
Autor: Michał Kita , Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Piknik rodzinny Prawa i Sprawiedliwości. Rejs statkiem po Wiśle. Od lewej Krzysztof Lipiec  poseł PiS i Andrzej Pruś przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Piknik rodzinny Prawa i Sprawiedliwości. Rejs statkiem po Wiśle. Od lewej: Krzysztof Lipiec - poseł PiS i Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego
Sandomierz. 11.08.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

W Sandomierzu odbył się kolejny piknik rodzinny Prawa i Sprawiedliwości. Wydarzenie odbyło się w nietypowej scenerii, bowiem świętokrzyscy przedstawiciele ugrupowania zaprosili mieszkańców i sympatyków na rejs statkiem po Wiśle.

Jak zaznaczył poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości, piknik na statku był okazją do podkreślenia roli, jaką w historii Sandomierza odegrała królowa polskich rzek.

- Piknik z pewnością przyniesie dobre owoce dla świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości. Tak jak do tej pory rozmawialiśmy z mieszkańcami o tym, co już udało nam się zrobić, ale także o tych wyzwaniach, które są przed nami. Chcemy podtrzymać ten dobry czas dla Polski, dlatego jesteśmy blisko ludzi i wsłuchujemy się w ich głos - dodaje.

Zdaniem posła Marka Kwitka, rejs po Wiśle z mieszkańcami to łączenie przyjemnego z pożytecznym, ponieważ oprócz rozmów z mieszkańcami o przyszłości i polityce, podczas spotkania można było promować urokliwe zakątki królewskiego miasta, a także specjały lokalnej kuchni przygotowane przez koła gospodyń wiejskich.

- Sprawy lokalne i sprawy małych ojczyzn są nam bardzo bliskie, ponadto spotkania w nowej formule powodują, że integrujemy naszą wspólnotę, w rodzinnej atmosferze. Towarzyszą im ważne rozmowy o tym, co czeka nas w najbliższej przyszłości, czyli wyborach parlamentarnych - dodał.

Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość potrafi zaskakiwać mieszkańców, czego przykładem był niedzielny rejs po Wiśle w Sandomierzu.

- Taka nieoczywista formuła spotkań jest także wartościową rzeczą. To spotkanie było kolejną odsłoną naszych dobrych rozmów z mieszkańcami, na wschodnich rubieżach województwa świętokrzyskiego - dodaje.

W rejsie po Wiśle wziął udział także marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, który zaznaczył, że przedstawiciele świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i w wakacyjnej formule rozmawiać z nimi o często ważnych sprawach w urokliwych miejscach ziemi świętokrzyskiej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution