101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kadzielnia znów pełna widzów i gwiazd muzyki tanecznej

Data publikacji: 11.08.2019 20:34 / Data aktualizacji: 11.08.2019 22:54
Autor: Monika Miller , Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
11.08.2019 Kielce. Festiwal Muzyki Tanecznej w amfiteatrze na Kadzielni

11.08.2019 Kielce. Festiwal Muzyki Tanecznej w amfiteatrze na Kadzielni
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Kielcach odbył się drugi koncert Festiwalu Muzyki Tanecznej. Widownia Kadzielni, tak jak poprzedniej nocy, wypełniła się do ostatniego miejsca. W sobotę widzowie mogli podziwiać największe gwiazdy disco-polo. W niedzielę na scenie zaprezentowały się polskie i światowe gwiazdy muzyki tanecznej.

Mogliśmy zobaczyć m. in. zespół Fun Factory, Wandę i Bandę oraz Limahla, który zaśpiewał swój przebój „Neverending Story”. Na scenie wystąpił też zwycięzca sobotniego plebiscytu na „Taneczny Przebój Roku 2019”, Zenek Martyniuk.

- Światowe gwiazdy, to też ogólnoświatowa promocja regionu – mówi wiceminister sportu i turystyki, Anna Krupka. Jak dodaje, dzięki temu i wielu innym wydarzeniom świętokrzyskie stanie się dla całej Polski stolicą dobrej zabawy.

Dla senatora Krzysztofa Słonia, który odwiedzi amfiteatr, niedzielny koncert, to przede wszystkim powrót imprez z lat młodości, kiedy to słuchało się m. in. tych przebojów, które w niedzielę także usłyszeli Polacy.

Koncerty, sobotni i niedzielny, oglądała także wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

- Jest to piękna promocja naszego regionu, szczególnie Kielc i malowniczej Kadzielni. Cieszę się, że dzięki transmisji w Telewizji Polskiej, cała Polska może podziwiać to miejsce - powiedziała wojewoda.

Bogdan Wenta, prezydent Kielc stwierdził, że Kadzielnia w telewizji prezentuje się bardzo ładnie, a przekaz sobotniego koncertu był bardzo dobry.

- Na pewno będziemy podejmować rozmowy co i w jaki sposób wzmocnić w przyszłości. Realizujemy wszystkie plany zgodnie z trzyletnią umową, która wcześniej była podpisana - powiedział prezydent.

Choreografię otwierającą koncert przygotował Kielecki Teatr Tańca. Grzegorz Pańtak, wicedyrektor KTT i choreograf wyjaśnił, że występ trwał półtorej minuty, a tancerze zatańczyli do muzyki rozrywkowej i jazzowej.

- Był on bardzo dynamiczny i żywiołowy. Artyści zaprezentowali się w kolorowych kostiumach, w stylu z lat 80. Wystąpiło 20 osób - powiedział Grzegorz Pańtak.

Małgorzata Kiebzak, dyrektor kieleckiego oddziału NFZ podkreśliła, że w sobotę oglądała koncert w telewizji, a w niedzielę postanowiła bawić się wspólnie z kielczanami.

- W amfiteatrze zabrzmiały utwory naszej młodości, więc przyszłam z nastawieniem na świetną zabawę. Cieszę się, że w Kielcach gościły tak wspaniałe zespoły - powiedziała Małgorzata Kiebzak.

Mateusz Magdziarz, dyrektor i redaktor naczelny TVP3 Opole stwierdził, że jego obecność w kieleckim amfiteatrze wynika z doskonałej współpracy między dwoma ośrodkami terenowymi.

- Myślę, że można powiedzieć o unikatowej więzi na poziomie ośrodków regionalnych między Opolem i Kielcami. Mimo że żartowano dosyć złośliwie, że festiwal z Opola może się kiedyś znaleźć w Kielcach, to nas tak naprawdę łączy serdeczna przyjaźń i myślę, że takiej groźby nie ma - powiedział Mateusz Magdziarz.

Publiczność na kieleckiej Kadzielni dopisała także w niedzielę. Mieszkańcy, którzy odwiedzili amfiteatr mówią, że to właśnie na tę noc czekali przez cały rok. Zgodnie przyznali, że organizowanie tego typu wydarzeń w regionie potrzebne jest coraz częściej.

- Jesteśmy na każdej imprezie na Kadzielni i chcemy, żeby było ich więcej. Żaden inny amfiteatr w Polsce nie równa się temu, który mamy w Świętokrzyskiem - mówili..

Koncert był transmitowany w TVP2.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution