101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online
XII Świętokrzyskie Święto Pszczoły

To już 12. edycja wielkiego święta pszczół i pszczelarzy - niezwykle barwnej imprezy, na której od lat wystawcami są firmy z Polski i z zagranicy. Impreza cieszy się zainteresowaniem nie tylko o pszczelarzy, ale również osób zainteresowanych losem pszczół i zakupami produktów pochodzenia pszczelego.

Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie wpływu pszczół na życie człowieka, edukacja w zakresie stosowania i działania preparatów naturo-leczniczych, promocja pszczelarstwa polskiego jako zawodu społecznie niezbędnego do utrzymania prawidłowej egzystencji roślin i zwierząt oraz promocja produktów pszczelich w szczególności świętokrzyskiego miodu spadziowego.

Na gości czeka wystawa sprzętu pszczelarskiego największych producentów z Polski, jarmark produktów pszczelich, woskowych wyrobów artystycznych, naturalnych kosmetyków oraz rękodzieła ludowego. To również niepowtarzalna okazja ku temu, by spróbować aromatycznych miodów pitnych, nalewek, piw i potraw regionalnych.

Ta kulinarna i kulturowa podróż pozwoli na poznanie tradycji bartnictwa oraz pszczelarstwa. Historię tą możemy poznać zwiedzając bezpłatnie Skansen Pszczeli znajdujący się na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

Podczas Święta Pszczoły będzie można wziąć udział w międzynarodowej konferencji poświęconej apiterapii. Wykładowcami są znane osoby ze świata apiterapii z Polski, Niemiec, Litwy i Ukrainy.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution