101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Prokuratura bada sprawę zanieczyszczenia Bobrzy

Data publikacji: 12.08.2019 14:56
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Problem zanieczyszczonej Bobrzy

Problem zanieczyszczonej Bobrzy
Chełmce. 09.07.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Zawiadomienie wpłynęło do prokuratury w minionym tygodniu. Złożył je Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Kielcach.

Jak mówi Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej, pismo wpłynęło do Prokuratury Rejonowej Kielce-Zachód. Dotyczy zanieczyszczenia jednego z dopływów rzeki Bobrzy na terenie gminy Miedziana Góra, konkretnie w pobliżu Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kostomłotach.

- Będziemy ustalać, czy rzeczywiście doszło do popełnienia przestępstwa przeciwko środowisku. Jeśli tak, to jakie to jest przestępstwo i kto jest za nie odpowiedzialny. Postępowanie jest na wczesnym etapie - informuje prokurator.

Dodaje, że ustalany będzie także dokładny przebieg zdarzeń wskazanych w zawiadomieniu.

Sprawę zanieczyszczenia rzeki monitorujemy od początku. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Kielcach podjął interwencję po zgłoszeniach mieszkańców i wędkarzy, zaniepokojonych wyglądem rzeki i śniętymi rybami.

Z badań przeprowadzonych przez pracowników inspektoratu wynikło, że źródłem zanieczyszczenia jest oczyszczalnia ścieków w Kostomłotach. Poza skierowaniem sprawy do prokuratury inspektorat wystąpił do Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie” o cofnięcie pozwolenia wodnoprawnego oczyszczalni i tym samym zwiększenie opłat za korzystanie ze środowiska.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution