101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szkoła w Bałtowie miała stać pusta, jednak będzie tętnić życiem

Data publikacji: 12.08.2019 20:12
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Wyremontowany budynek po byłej szkole rolniczej

Wyremontowany budynek po byłej szkole rolniczej
Bałtów. 05.04.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Od września około 200 dzieci z Bałtowa będzie uczyć się w innym miejscu. Dobiegł bowiem końca remont budynku po byłej szkole rolniczej, a samorząd otrzymał wszystkie stosowne pozwolenia na użytkowanie.

Jak informowaliśmy, istniało zagrożenie, że świeżo wyremontowany budynek przez cały kolejny rok szkolny będzie stał pusty. Powodem było niedopilnowanie terminu zgłoszenia nowego adresu do kuratorium, który minął wraz z końcem lutego. Przeszkodą był także przeciągający się remont.

Dzisiaj przeprowadzka do nowej placówki nie jest zagrożona. Jak informuje wójt Hubert Żądło, dotychczasowy budynek szkoły jest w tak złym stanie technicznym, że konieczne było jego zamknięcie przez inspektora nadzoru budowlanego.

- Zleciłem wykonanie ekspertyzy technicznej odnośnie stanu technicznego budynku starej szkoły. Ekspertyza wykazała, że sala gimnastyczna i budynek oświatowy wymagają zamknięcia i natychmiastowej rozbiórki. Nadzór budowlany zakazał użytkowania tego budynku - informuje wójt Hubert Żądło. Tym samym dzieci zostały pozbawione miejsca do nauki.

Zaistniała sytuacja, która według wójta Huberta Żądły dała podstawy do tego, aby zastosować nadzwyczajną procedurę w kuratorium. Wójt poprosił kuratora Kazimierza Mądzika o pozwolenie na przeniesienie placówki do nowo wyremontowanego budynku, kilometr od starej szkoły, na co kurator przystał.

W tej chwili w nowym budynku prowadzone są prace porządkowe. W przyszłym tygodniu rozpocznie się przeprowadzka sprzętów i mebli ze starego obiektu. Dokupione mają zostać także przyrządy, których brakuje w niektórych pracowniach.

Wyremontowany budynek po byłej szkole rolniczejBałtów. 05.04.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution